Foto

Ziemas foto – lieliski padomi, kā labāk bildēt

Pavisam drīz jau klāt decembris un cerams, ka arī ziema. Lai gan sniegs Latvijā jau ir piedzīvots dažas reizes un ceram uz baltiem un skaistiem Ziemassvētkiem. Un tad jau, protams, varēsim uzņemt skaistas bildes. Tāpēc turpinājumā pastāstīsim, kā tikt pie skaistiem un kvalitatīviem ziemas foto, kas uzņemti ar telefonu.

Ziemas foto

Ziemas foto

Izvēlēties pareizo laiku

Lai iegūtu estētiski pievilcīgāku sniega ainas attēlu, mēs iesakām izvēlēties saulainu rītu. Vai gluži pretēji – vakaru, kad saule norietējusi un gaismas ieslēdzas, lai izmantotu gaismu, lai labāk padarītu atmosfēru.

Palielināt ekspozīciju

Ja fotografējam mākoņainā dienā, tad bieži sastopamies ar stiuāciju, kad uzņemtā sniega bilde ir tumša. Vai arī fons ir mākoņains vai miglains.

Tas ir tāpēc, ka balts sniegs uz zemes radīs spoguļa atstarošanas efektu. Sniega virsmas cēloņus var raksturot kā – liels spilgtums, zems kontrasts, augsta atstarojamība, gradācijas trūkums un monotona krāsa. Rezultātā sniega ainai, kuru uztver mobilais tālrunis, ir dažas atšķirības no reālās ainas, ko redz cilvēka acs.

Šīs situācijas apstākļos mēs varam palielināt ekspozīciju, fotografējot. Konkrētā darbība ir mazas saules fokusa rāmī uzspiešana uz augšu, fotoattēls kļūs gaišāks un sniega aina nebūs pelēka.

Labojiet balto balansu

Zilā ekrāna gadījumā, fotografējot sniega ainas, lielāka uzmanība jāpievērš tikai mobilā tālruņa ekrānam. Ja, skatoties kadru, tālruņa ekrāns šķiet zilgans, baltā balansa problēmu parasti var atrisināt, vispirms noņemot tālruni un pēc tam to atdodot. Vai arī pirms sniega ainas iestatīšanas mēs varam paņemt tukšu papīra lapu un izmantot mobilā tālruņa kameru, lai pielāgotu baltā balansa funkciju, lai jūs varētu iegūt krāšņu un reālu attēlu.

Pievienojiet krāsas

Monotons tīrs balts ir redzams jau ilgu laiku, kas viegli izraisa redzes nogurumu. Šobrīd jūs varat pievienot bildei dažas spilgtas krāsas, lai ieslēgtu sniega ainu, un tas vairāk piesaista uzmanību. Piemēram, sniega ainai varat pievienot sarkanu kontrastu, kas padarīs attēlu spilgtāku.

Vai arī turiet krāsainu lietussargu, tādā veidā izrotājot bildi. Vai tas jūs nostāda labākā stāvoklī nekā daudzas sniega fotogrāfijas?

Kompozīcija

Kompozīcijas ziņā ieteicams izmantot vadlīniju kompozīciju. Izmantojiet “līnijas”, lai virzītu skatītāja skatienu un to fokusētu uz attēlu. Kā, piemēram, ceļi, upes un pat pēdu nospiedumi.