forum.gif


Palīdzība 4k kameras izvēlē
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.lv forums / tehnika / Palīdzība 4k kameras izvēlē
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 25.01.18 08:51
 citēt
Sveiki biedri!

Tā kā te ir lielākā fototehnikas lietotāju koncentrācija, tad ceru, ka kāds varēs palīdzēt ar savas pieredzes padomu.

Meklēju kameru ar iespēju ierakstīt 4k/1080p video. Pārsvarā kontrolētos gaismas apstākļos, telpā un lietošanā ar statīvu. Nekāda sporta filmēšana. 30% aparāts tiek arī izmantots vieglai bildēšanai, tāpēc video kameras gluži arī nederēs. Līdz šim ir bijis Nikon D5100 un Canon 70d, pēdējais bija ideāls manām vajadzībām, ja vien būtu bijis update uz 4k video ierakstu. STM ar dual focus sistēmu slinkākās reizes arī bija super.

Tā kā no Canon 4k kameras ir ārpus budžeta, kas šobrīd ir līdz 1.5k euro ar kādu starta objektīvu, tad varbūt biedri var ieteikt no pieredzes kādas alternatīvas ko paši lieto, ko ieteiktu foruma biedram ? Skaidrs, ka šajā budžetā visi modeļi būs zināma kompromisa, bet gribētos upurēt tās puses, ko pašam tik ļoti nevajag.

Liels paldies un ceru uz produktīvu diskusiju :)
avatar
Publicēts: 25.01.18 09:23 labots
 citēt
Lumix GX80 ja vairāk € grib optikai atstāt vai G80 ja optika sekundārāka.
avatar
Publicēts: 25.01.18 12:10 labots
 citēt
re ku viens laikam metis mieru video biznesam, kamera nedārgi ar 4K
:face-grin:
www.ss.com...

lombardistiem ir divas galējības - vai nu pārcenoti veci sūdi foto jomā, vai pa lēto viss atkal
avatar
Publicēts: 25.01.18 12:35
 citēt
Nu G5 jau veselas divas versijas iznākušas + jūzēts. Atbilstošs cipars.
avatar
Publicēts: 25.01.18 16:33 labots
 citēt
paldies par ieteikumiem, bet Lumix GX80 nav gluži ko es meklēju, izskatās tāds vairāk mājsaimnieces instruments. Varbūt kāds praksē lieto un var ko bilst. G80 izskatās jau labāk, ir divi ripuļi, grozāmais ekrāns, bet sensors izskatās tas pats gx80, respektīvi vai veiktspēja ir labāka ?

Panasonic Gh4 jau salda cena, bet tas ir vecs kā pasaule, ja gx80 un g80 ir 2016. gada, tad Gh4 ir 2014, tajā laikā par 4k vēl tikai domāja :D Nedomāju, ka tas ir vīns, kas gadiem uzlabojas, fototehnika taču iet uz augšu, ISO, apstrādes, sensori ? Bet atkal cena, ir ļoti ok, Cena bija tik salda, ka tas sludinājums vairs nav aktīvs. Ar lombardiem esmu novērojis to pašu, ko lodzija. Un bieži viena prece, var būt pat gandrīz 2x dārgāk citā lombardā.
šobrīd pat, vienas esošas datortumbiņas, vienas firmas lombardā :D


Nenovirzoties no tēmas. GH5 jau skatījos, ka derētu labi :face-smile: Pasvaigs, 4k pie dažādiem fps. Bet cena ir 2x pret jaunu GH4. Vēl ir iznācis GH4R, kuram gan cena ir par kādi 300 euro vairāk kā GH4 bet par ko ?

Pāršķirot internetu uzgāju vēl dažus modeļus, kas ierakstās budžetā, piemēram, Nikon D7500, Fujifilm X-T2, LUMIX G85 un G7. Kā ir ar to crop sensoru salīdzinot ar four thirds ? Sorry par dīvainiem jautājumiem, bet mirolesi ir sveša pasaule, nepilni 4 gadi sēžot uz canon tie ir pamatīgi izauguši.

Sākotnēji šķita, ka būs viegli - atvēršu katalogus un nopirkšu sev 4k kameru. Bet tā kā tas ir pirkums vismaz uz saviem gadiem 3, tad pašam to izvēli izdarīt līdz galam liedz pieredzes trūkums.
avatar
Publicēts: 25.01.18 18:26
 citēt
Droši vien, ka profiņi, kuri bildē priekš klientiem, zin kur tie liks savus 4K video, bet pašpatēriņam ne mazāk svarīga par kameras izšķirtspēju ir monitora (televizora) izšķirtspēja un arī izmērs. 55 collu izmērs ir manuprāt mazākais, lai uz tā skatītos 4K video, uz mazākiem vismaz es neredzu atšķirību no full HD.
Foto -cita lieta. Pašam ir pagājušā gada teļuks ar androidu, wifi un citām fiškām, uz tā ērti kompānijā no micro sd telefonā ar Smart View funkciju rādīt bildes un vispār jebkurus failus, bet nu tikai vienai malai vajadzētu būt vismaz 3840 pikseļiem, lai būtu jēga no 4k ekrāniem. Un ja skatās pilna 4K video no neta ,tad tā straumei (arī pa wifi) jābūt ne mazākai par 30-40 Mbps, citādi video var kārties. Parastajam full HD pietiek ar 7-10 Mbps, bet Youtube vidikiem arī ar 2-3 Mbps gana.
avatar
Publicēts: 25.01.18 18:49
 citēt
pilnīgi visam tavam teiktajam piekrītu.

Vēlos par atvēlēto budžetu nopirkt šobrīd pieejamo aparātu izvirzītajām vēlmēm. Noteikti te ir daudz lietpratēju, kur daļa ir turējusi lērumu aparātu rokas un var ieteikt aparātu, ko paši ņemtu manā vietā ar uzstādītajām prasībām.
avatar
Publicēts: 25.01.18 20:09
 citēt
kaspars12:paldies par ieteikumiem, bet Lumix GX80 nav gluži ko es meklēju, izskatās tāds vairāk mājsaimnieces instruments. Varbūt kāds praksē lieto un var ko bilst. G80 izskatās jau labāk, ir divi ripuļi, grozāmais ekrāns, bet sensors izskatās tas pats gx80, respektīvi vai veiktspēja ir labāka ?

Panasonic Gh4 jau salda cena, bet tas ir vecs kā pasaule,


Sensors ir viens sazin cik gadus, bet procesori, AF sistēmas, stabilizācijas, softi utt. mainas attiecīgi arī darbošanās vieglums un rezultāts.

Video jau Panam un Sony, kā pro videokameru ražotājiem, sit pušu citus fotokameru ražotājus. Vienīgi bildē jau arī dalību ņem optika - ja liksi virsū kkādu kita zoomeli, tad taču ir galīgi pie kājas ar ko no statīva filmē.

AF video režīmā taisni neticami darbojas GH5 un Sony 6500 tik cena cita un sony sakarīga optika padārga un stāsta, ka mēdz arī lažot ar fokusa precizitāti - līdzīgi kā canon kādreiz (mok arī tagad).
avatar
Publicēts: 25.01.18 20:45
 citēt
Sony a6500 arī aci uzmetu, bet nu cena ir padārga, Gh5 tas pats, tie šobrīd netiek apskatīti.

Sākumā doma pirkt ar kādu kit un pēc tam kā canon 70d lietošanas laikā piepirkt nepieciešamos fiksīšus.

Tad kādu aparātu līdz 1500 euro naudiņām sev ņemtu esošie šejienes lietpratēji izvirzot manas augstāk minētās prasības ?
avatar
Publicēts: 25.01.18 21:07
 citēt
Kāpēc vispirms nopirkt švakas bildes, tumšu objektīvu? Tobiš kāpēc vispār tādu jāpērk?
avatar
Publicēts: 26.01.18 09:01
 citēt
Tā kā 80% lietojuma būs telpās ar regulējamu apgaismojumu, tad es labāk nopērku iespējami labāko rumpi pa esošo budžetu un pēc tam piepērku atbilstošus objektīvus. No tava teiktā sanāk, ka labāk paķer sliktu rumpi un labāku objektīvu ? Neiet kopā, jo objektīvus ir iespējams ērtāk un izdevīgāk nomainīt.

Kāda, tad būtu tava izvēle līdz tiem 1500 euro ?
avatar
Publicēts: 26.01.18 09:29 labots
 citēt
Kaspar, nejem galvā- Māris mums ir fanātisks "feinšmekers" un visādus amatieru štruntus neatzīst. Domāju, ka arī citās jomās viņš ir tik pat konsekvents- brauc ar Porsche, ģērbjas pie Versace, utt utml...:face-grin:
avatar
Publicēts: 26.01.18 11:30 labots
 citēt
Mārim taisnība, jo labs stikls izdzīvos vairāku rumpju dzīvi un īpaši mūsdienās, kad tehnoloģijas mainās tik strauji. Šodien tas bodijs tikko iznācis, paiet laiks un jau kāds ssā jau tirgo kā lietotu. Lūk, tad arī iespēja atajaunot uz jaunāku modeli, bet cena jau par saviem 30% lētāka... tik tas pie nosacījuma, ka gaidīt var, nevajag tulīt.
Te gan jāprasa, kas ir kuram labs stikls? No filmēšanas jēga man maza, tāpēc pieļauju, ka varbūt fotogrāfu tik kārotie augšas plaukta objektīvi ne vienmēr tie labākie un visu izšķir citas kvalitātes.
avatar
Publicēts: 26.01.18 13:14
 citēt
Kurš saka, ka labs objektīvs nav manta, bet šobrīd maksimālo budžeta daļu ir paredzēts iztērēt par rumpi, jo kā jau teicu, ka objektīvi paredzēti piepirkt vēlāk. Kā var domāt par objektīviem, ka vēl nav skaidrs, kurš, tad ir tas rumpis, ko līdz šai summai vislabāk ņemt.
avatar
Publicēts: 26.01.18 15:31
 citēt
kaspars12:Kurš saka, ka labs objektīvs nav manta, bet šobrīd maksimālo budžeta daļu ir paredzēts iztērēt par rumpi, jo kā jau teicu, ka objektīvi paredzēti piepirkt vēlāk. Kā var domāt par objektīviem, ka vēl nav skaidrs, kurš, tad ir tas rumpis, ko līdz šai summai vislabāk ņemt.


Tad sākumā nefilmēsi? Vai arī ļausi tiem 4K pikseļiem samazgāties ķīselī no pārspīlēti augsta iso? :big_smile:

Kino bildītei vajag 1/50sek. Ar F4,5-5,6 Tevis minētajos telpas apstākļos iso būs jāceļ tā, ka 4K būs tikai pieraksts faila datos.


kaspars12: No tava teiktā sanāk, ka labāk paķer sliktu rumpi un labāku objektīvu ? Neiet kopā, jo objektīvus ir iespējams ērtāk un izdevīgāk nomainīt.


Pats jau izvēli izdarīsi, bet bilde būs labāka ar prastāku kameru, bet labu parametru optiku. Kamera (vienalga plānāka vai biezāka) ar standartzūmu jau nekādu savu potenciālu parādīt nevar. Ja objektīviem cena krīt vairākas reizes lēnāk nekā kamerām, tad nu relatīvs tur tas izdevīgums...

Bet tā ir klasika, kad vienīgās zināšanas par tehniku mēras uzrakstā uz kameras, € un objektīva milimetros. Bet bildīti tasa citi parametri un jo īpaši to atbilstošas kombinācijas. ''Dzīves skola" - dārgs un irracionāls ceļš uz nākamo informācijas kripatu.
avatar
Publicēts: 26.01.18 17:11 labots
 citēt
GoPro HERO6 BLACK labākā izvēle, vo!
Bildē automātā!
Nav arī pārāk dārgi.

shop.gopro.com...
avatar
Publicēts: 27.01.18 09:17
 citēt
Fandango:nav saprotams, ko vaicātājs vēlas filmēt


Ļoti labs jautājums, ceru, ka pēc atbildes sniegšanas varēsi palīdzēt ar izvēli no plašā piedāvājuma.

Filmēti tiek tehnikas izpakošanas(unboxing) video, apskati(review) un dari pats pamācības (DIY), tie tādi galvenie 3.
Apstākļi kā iepriekš minēju ir telpā, kontrolētā gaisma, ir prožektori, jo uz dienas gaismu latvijā nevar paļauties :D
Līdz šim ļoti apmierināts biju ar Canon 70d un canon 17-55mm f/2.8 is objektīvu, bija arī daži stm fiksīši, kit arī, ne vainas ņemot vērā 70euro lieta cenu. Šobrīd visu veiksmīgi pārdevu, jo canon 4k maksā kosmosu manām vajadzībām.
avatar
Publicēts: 27.01.18 12:24
 citēt
kaspars12:
Fandango:nav saprotams, ko vaicātājs vēlas filmēt


Ļoti labs jautājums, ceru, ka pēc atbildes sniegšanas varēsi palīdzēt ar izvēli no plašā piedāvājuma.

Filmēti tiek tehnikas izpakošanas(unboxing) video, apskati(review) un dari pats pamācības (DIY), tie tādi galvenie 3.
Apstākļi kā iepriekš minēju ir telpā, kontrolētā gaisma, ir prožektori, jo uz dienas gaismu latvijā nevar paļauties :D
Līdz šim ļoti apmierināts biju ar Canon 70d un canon 17-55mm f/2.8 is objektīvu, bija arī daži stm fiksīši, kit arī, ne vainas ņemot vērā 70euro lieta cenu. Šobrīd visu veiksmīgi pārdevu, jo canon 4k maksā kosmosu manām vajadzībām.


Redzi ar šito aprakstu arī vajadzēja sākt.
Fotoaparāti šiem nolūkiem DER, jo nav jāfilmē garš nonstop video, tādiem gadijumiem neder.
Vai ir vajadzīgs sekojošais autofokuss?
ja nē Panass derēs, jo filmēšanai tuvā distancē lielāks iedzimtais asuma dziļums būs noderīgs.
Ja vajag autofokusu, tad labāk uz sony A6300(ātrāk pārkarst 4K režīmā) vai A6500(dārgāks, lēnāk pārkarst) vari skatīties, vai nu ar 16-50 kitu, +ķīniešu pārejnieku uz jau esošo vai pa lēto iepirkto veco manuālo optiku, tas iekļausies budžetā, ja vari budžetu pastiept, tad uz jauno 18-135 , 18-105/4 ,16-70/4, kādu no 18-200 vari paskatīties.
PATS GALVENAIS: NEKAD nepērc sony optiku bez iepriekšejas pārbaudes, vispār nav nozīmes objektīva pozicionēšanai tirgū: kits vai krutais Zeiss, nozīme ir tikai tam kā rūpnīcā ir salikts KONRĒTAIS objektīva eksemplārs, soņkai mierīgi kits var būt optiski labāks par zeisu soņka ar to ļoooti grēko, vot tāda žopa ar kuru esmu vairākas reizes pats sakāries. Ja objektīvs sevišķi platleņķa galā nesimetriski neasas malas(viena asāka par otru) vai pie ideāli asa centra malas aiziet šļurā, tad nepērc tādu objektīva eksemplāru, pat ja lēti, ļoti gribās un vajag, vienkārši nepērc un viss, meklē citu.
Canon ir sūdīga video bilde, bet neslikts AF svaigajās "divpikseļu" matricās.
Nikonam pasudīgs AF video režīmā un ne visi 4K režīmā izmanto visu kadru( canoni arī starp citu)

P.S. mani piesardzīgu dara teksts par to ka "ir prožektori", ka tik tava problēma nav nemākulīgi uzliktā gaismā.
avatar
Publicēts: 27.01.18 14:45
 citēt
www.youtube.com...

re kur pieredzējis youtubmen( vai youtubwumen) apgaismos, kas vajadzīgs priekš unpacking :haha:
avatar
Publicēts: 27.01.18 16:54
 citēt
Sekojošais autofokuss nav nepieciešams, pārsvarā tiek lietots manual. Par gaismām un prožektoriem parunāsim citā tēmā, kad būs iegūts 4k rumpis, tā teikt tagad sausa runa.

Šobrīd vismaz sāk izkristalizēties modeļi kas te ir pieminēti, body cenas gan krasi lielā diapazonā.

Lumix G7 - 549 euro
Lumix GX80 - 637 euro
Sony A6300 - 870 euro
Lumix G80 - 889 euro
Lumix GH4 - 929 euro
Lumix GH4R - 1298 euro
Nikon D7500 - 1370 euro

No šī visa redzams, ka izvēle ir diezgan plaša un tā no malas izvēlēties ir pasmagi.
avatar
Publicēts: 27.01.18 17:53
 citēt
Ņikanu ņem!!!
avatar
Publicēts: 27.01.18 21:22
 citēt
Par 4k nepieciešamību domāju diskusija lieka, tas ir nolemts, tas ietekmē arī youtube seo rezultātus.

Tomēr es vairāk gribētu padomu par rumpi, paldies :)
avatar
Publicēts: 28.01.18 09:40
 citēt
Biedri, Jūs lieki uztraucaties par lietām, kurām nevajag, šobrīd ir jautājums, vai paņemot to Nikon D7500 gūšu ko pārāku pār Lumix GH4 vai G80 ? Cenas ziņā atšķirība ir kādi 30%.
avatar
Publicēts: 28.01.18 11:49
 citēt
kaspars12:Biedri, Jūs lieki uztraucaties par lietām, kurām nevajag, šobrīd ir jautājums, vai paņemot to Nikon D7500 gūšu ko pārāku pār Lumix GH4 vai G80 ? Cenas ziņā atšķirība ir kādi 30%.


A kā būtu ar ceļojumu uz Nahui ezeru Peru, apskatisi glītas ainavas, kalnus, izvēdināsi galvu , padomāsi, varbūt pats sapratīsi ko tieši tev vajag?
avatar
Publicēts: 28.01.18 16:19
 citēt
:face-devil-grin:

Vai Sony camcorderi ir absolūti nederīgi?
avatar
Publicēts: 28.01.18 20:45
 citēt
Šad, tad sanāk uzbildēt arī kādu rada gabala izlaidumu, tāpēc camcorderi nederēs.
avatar
Publicēts: 11.02.18 18:42
 citēt
Ar nau vainas www.amazon.co.uk...
avatar
Publicēts: 19.02.18 15:55
 citēt
Šobrīd uz testu esmu paņēmis Lumix G7, ar kit objektīvu. Pirmie iespaidi jau ir diezgan ok, vienīgi rokā gan liekas tāds lētucis, viegls. ISO performance video režīmā pat liekas, ka ir labāk par Canon 70d. Redzēs, nedaudz, kamēr ir iedots lietošanā ir jāpamēģina.

Bet sev kā uz aparātu esmu nobriedis atgriezties pie Nikon D7500, Nikon bija arī mani pirmie divi body.

Jo Sony A6500 un GH5 ir ārpus budžeta, lai cik labi izskatītos spec.
avatar
Publicēts: 26.02.18 16:51 labots
 citēt
Lai arī tas Lumix G7 ir pavec, tas tomēr filmē diezgan patīkami. Ir arī pirmie trūkumi novēroti kā ISO soļi varēju būt smalkāki, šausmīgi viegls, lai izņemtu atmiņas karti, jāņem nost statīva sliede. Ar canon filmējot tajos pašos apstākļos ļoti bija jānoņemās ar to, lai rokas nebūtu video pārgaismotas, tādos pat apstākļos ar lumix tādu problēmu nav, nezinu kur tā problēma, bet tas tāds viens no pirmajiem novērojumiem. Vēl kā pirmā miroless lietotājam ir interesanti, ka uzņemto foto tu vari skatīties skatu meklētāja un to piezūmot, spožākā saulē varētu būt ērti, ja neredzi uz ekrāna.

Palietojot to lumix pat sāku šaubīties par Nikon D7500, varbūt, pat svaigāku lumix, tā ir vēl dilemma, lai gan nikon dslr ir bijis 2x un ir labi pazīstams gan objektīvu ziņā, gan lietošanā.
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Reklāma

fotonoma.lv

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (0):