forum.gif


Minolta Dynax Maxxum 3xi
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.lv forums / diskusijas / Minolta Dynax Maxxum 3xi
  1.  
IerakstsAutors
Publicēts: 06.11.17 13:28
 citēt
Sveiki.
Ir problēma ar nesen nopirktu aparātu. Pirmo 36kadru filmu kārtīgi izbildēju, viss ok. Tagad salonā lieku jau 2. filmu un aparāts savāc to atpakaļ. Pirmajā reizē 24kadru filmā paspēju sataisīt deviņus kadrus un pie vienas no ieslēgšanām aparāts to savāca atpakaļ. Tagad salonā liku atkal 36kadru filmu, bet šoreiz tā tika ietīta atpakaļ uzreiz.
Kā tas nākas, varbūt salonā filmu ieliek neriktīgi un tā ir pārāk vaļīga, tāpēc tinas atpakaļ?
avatar
Publicēts: 06.11.17 13:37
 citēt
Tev nu gan skaisti rāmīši bildēm :face-grin:
avatar
Publicēts: 06.11.17 14:21
 citēt
Liec pats filmu iekšā nevis uztici to veikala blondīnēm!
avatar
Publicēts: 06.11.17 14:30
 citēt
Karlis_K:Liec pats filmu iekšā nevis uztici to veikala blondīnēm!

Vai varu mājas apstākļos dabūt ārā filmu, kas ir iekşā konteinerā? Strādā tikai dubultā līmlente?
avatar
Publicēts: 06.11.17 14:35
 citēt
Filma atpakaļ var tīties nevis kad vaļīgi, bet tad kad pārāk stingri nāk laukā no kasetes, tobiš aparāts vairs nevar pavilkt un nospriež ka filma ir beigusies.Šitāda parādība defektu kategorijā mēdz būt aparātiem ar ļooti lielu noskrējienu un nodilušiem filmas transportēšanas mehānismiem.
Vispār jau ir gana tehnisku defektu daudz variantu, bet ir bezcerīgi šādā veidā diagnosticēt iemeslu.
P.S. starpcitu bija čupiņa vienkāršā gala aparātu kas filmu vispirms iztina no kasetes visu, un bildēšanas procesā tina pa kadram atpakaļ kasetē, tipa ja atver vāciņu lai nesagaismo visu kas sabildēts iepriekš.
P.P.S. a filma TOČNA tiek pareizi ielikta aparātā ?
avatar
Publicēts: 06.11.17 14:41 labots
 citēt
tiltil:
Vai varu mājas apstākļos dabūt ārā filmu, kas ir iekşā konteinerā? Strādā tikai dubultā līmlente?


Ir speciāli ekstraktori ar kuru aizķer filmas astīti, vari tādu iegādāt. Pirms 20gad man gan tāda nebij un čēpē gadījumos izlīdzējos ielienot tumšā pieliekamajā un atraujot konteinera vāciņu :face-grin: Var arī ietīt rokas biezā segā :face-grin:
avatar
Publicēts: 06.11.17 14:43
 citēt
60uz5komats6:
P.S. starpcitu bija čupiņa vienkāršā gala aparātu kas filmu vispirms iztina no kasetes visu, un bildēšanas procesā tina pa kadram atpakaļ kasetē, tipa ja atver vāciņu lai nesagaismo visu kas sabildēts iepriekš.


jā šitā fīča man patika eos kamerām
avatar
Publicēts: 06.11.17 15:08
 citēt
Jā, tas bija kruti. Kopā ar settingu, ka filmu attin, bet leaderīti atstāj ārā - baigi ērti bija filmas mainīt. Atceries, cik kadri bija izbildēti, attin atpakaļ, nomaini filmu, pabildē, tad attin to atpakaļ. ieliek pirmo filmu, ļauj izvilkt visu kaseti un tad ar vāciņu virsū izbildē atkal tos x kadrus, kas bija sākumā.
avatar
Publicēts: 06.11.17 15:10
 citēt
No manējiem Ķenoniem tā fīča bija EOS 1000Fn, bet 1N bildēja no filmas sākuma.
Minolta 3xi, liekas, ir paša zemākā entrī levl verķītis, pie tam - šausmīgi sens modelis, tur nav jābrīnās par kādu mehānisku gļuku plastmasas detaļās. Ja ļoti vērtīgs objektīvs, ņem jebajā šo te www.ebay.de... rumpi, viens no pēdējiem modeļiem, bet es gan šodien filmai labāk skatītos uz kādu klasisko mehānisko kameru.
avatar
Publicēts: 06.11.17 15:14
 citēt
Par to, ka filma netiek ielikta pareizi es arī aizdomājos. Jo pirmo reizi filmu liku salonā, kur zinu, ka cilvēki strādā ar filmām, un tā arī tika izlietota. Pēdējās gan met šos gļukus un gribot negribot nākas domāt par salonu blondīnēm.
Aparāts ir vecs, 90to sākums, mehānisms, protams varētu būt nokalpojis, bet visādi citādi kamera ir vizuāli ļoti labā stāvoklī, to pašu teica pirmais salons. +pat, ja aparāts iet ar bateriju, varētu būt, ka vaina ir pašā mehānismā. Tas nozīmē, ka vajadzētu kādu apskati. Vai Sadovņikova ielas Fototelpa varētu līdzēt šajā lietā? Kāds cits, labs serviss?

Konteinera vāku ar rokām nesanāk noņemt, drīzāk noplēsīšu sev nagus vai kādu citu jutekli. Dodos uz salonu, lai iztin astīti ārā, iekšā likšu pašrocīgi.
avatar
Publicēts: 06.11.17 15:17
 citēt
versatile:Jā, tas bija kruti. Kopā ar settingu, ka filmu attin, bet leaderīti atstāj ārā - baigi ērti bija filmas mainīt. Atceries, cik kadri bija izbildēti, attin atpakaļ, nomaini filmu, pabildē, tad attin to atpakaļ. ieliek pirmo filmu, ļauj izvilkt visu kaseti un tad ar vāciņu virsū izbildē atkal tos x kadrus, kas bija sākumā.


Jā es šitā regulāri mainīju 100 un 400 iso filmas :face-smile: eh bij laiki jā, skaitīji katru kadru, kalkulēji lai pietiek filmas līdz beigām, nebliezi visādu šņagu tik bliešanas pēc. Atceros iekadrē rūpīgi kādas 10 min, šā un tā, līdz nolem nē nav vērts tērēt kadru :face-grin:
avatar
Publicēts: 06.11.17 15:47
 citēt
Bet tagad iestrādājies kaukāds dumš instinkts - nobildēju kadru ar Canon AE-1 un uzreiz noteikti paskatos uz pakaļējo vāciņu.
avatar
Publicēts: 06.11.17 15:55 labots
 citēt
Schneider:Bet tagad iestrādājies kaukāds dumš instinkts - nobildēju kadru ar Canon AE-1 un uzreiz noteikti paskatos uz pakaļējo vāciņu.


Hipsteris it kā neesi, mākslenieks kurš sadomājies ka uz filmas cepās dižāka māksla ar neesi, tad nakuja tev jābildē vēl uz 35mm filmtaparāta ? :face-smile:
avatar
Publicēts: 06.11.17 16:06
 citēt
Biju salonā, dabūju ārā astītes. Ieliku filmu pati, bet tiek satīta atpakaļ tā pat.
Tagad saprotu, ka mehānikas gļuks, tik nesaprotu kāpēc ar pirmo filmu viss bija kārtībā.
Nezinu vai pat ir vērts labot, ja par aparātu maksāju 10€ :face-grin:
avatar
Publicēts: 06.11.17 16:27
 citēt
Hipsteris nēsu, dižu māxlenieku arī bez manis pietiek, bet kaukāda nesaprotama ārpuzzemes vara tomēr spiež 2 gados vienu filmu izbildēt.
avatar
Publicēts: 06.11.17 16:39
 citēt
Nekas jau tur labs nevar sanākt ja 2 gadus kamerā marinē tādu aizbildētu filmu, siltums un laiks pamatīgi pabojā kvalitāti. Jebšu nemaz neattīsti un nekopē, tik baudi procesu ķimerējoties ar filmkameru ? :face-smile:
avatar
Publicēts: 06.11.17 17:08
 citēt
Dodu attīstīt tam, kurš ar to nopietni ņemas. Bet nekopēju, skanēju, saprotu. ka tas ir bezjēdzīgi, bet pasaulē ir vēl dīvainākas isklaides. :face-grin:
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  1.  

Mana info:

Reklāma

fotonoma.lv

Forum saīsnes:

Meklēt
Kategorijas
Diskusijas

Šobrīd online (1):