forum.gif

Tad nu beidzot kāds to pateica
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.lv forums / diskusijas / Tad nu beidzot kāds to pateica
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
  10. ...
  11. 21
  12. >
IerakstsAutors
Publicēts: 16.08.16 23:36 labots
 citēt
zombycop:tad jau pie mūsdienu zinātnes attīstības nevajadzētu būt problēmai sadalīt, piem. gurķi, ķīmiskajās un organiskajās sastāvdaļās un sakartot tās pašas sastāvdaļas atkal kopā un dabūt atpakaļ veselu gurķi.:face-smile:

Var sanāk arī ne gluži tas pats gurķis, kas bija...

www.youtube.com...
Publicēts: 16.08.16 23:56
 citēt
Neiedziļinoties komentāru saturā - nevajadzētu aizmirst, ka jebkāda masu vadīšanas programma ir tikusi radīta ar mērķi turēt pūli pazemīgā paklausībā. Pirmie "reliģiju"iedīgļi radās līdz ar pirmatnējās kopienas iekārtu, kad sāka veidoties ciltis un ļaužveidīgie sāka kārtoties ciltīs pēc kaut kādas, viņiem vien interesantas piederības. Un, kas ir zīmīgi - šie "reliģiju" veidošanas principi palika saistoši konkrētiem reģioniem, izņemot kristiešus, kuri, atvainojos, piedirsa visu pasauli ar sava galdnieka kaku. Uzbāzīgi, aroganti, tirāniski.
Nevajadzētu arī aizmirst, ka ir pagājis ne viens vien gadsimts, līdz ar sociālo, tehnisko un mentālo progresu, ir progresējušas arī vajadzības. Tai skaitā - vajadzības pēc reliģiskajiem izskaidrojumiem un reliģijas kā tādas modernizāciju. Atpalikušajos reģionos, pie kuriem varētu pieskaitīt, bezmaz naturālā saimniecībā joprojām dzīvojošos musulmaņus Tuvajos Austrumos( nerunāsim par valdošo kliķi ) , arī reliģija ir atstāta primitīva. Tieši tik primitīva, cik vidusmēra cilvēka smadzenes. Šai pašā kategorijā ir cilvēki ar mentālām kaitēm.

Un nav nekādu ne ticīgo, ne ateistu.
Par ateistiem kļūdaini sauc tos, kuru smadzenes ir sasniegušas kapacitāti, kuru kaut kur ratu pakaļā klumpačojošā reliģija nespēj apmierināt. Tieši šī iemesla dēļ, tik daudzi Latvijas teritorijā pēkšņi ir pārmetušies uz hinduismu, budismu, pat islāmu. Vieniem tas ir ceļojums nezināmajā, citiem - augstākas pakāpes meklējumi, bet jebkurā gadījumā, 9 no 10 vairs nekad neatgriezīsies pie kristietības. Un pareizi darīs. Paaudzēm dzīvot uz konservētas pārtikas, nav prāta darbs. Sevišķi, ja ir izvēle.
Starp citu, arī ateistiem ir sava dievība. Viņi paši vai kāds viņu draugs, kurš viņiem ir neapstrīdama autoritāte. Un kas tur slikts, ja es ticu sev?! Kas slikts, ja es no budisma paņemu foršāko un ieintegrēju to savā rutīnā? Un kāpēc man būtu jāvelkas uz baznīcu? Tikai tāpēc ka mani bērnībā izdomājuši kristīt?
Sorr.. man atļauju neprasīja.
Kā jau teicu augstāk - viss uztiepts, pilnībā ignorējot manas tiesības uz brīvu izvēli. Un tāpēc man to nevajag.
Kas attiecas uz paziņu loku - tā ir izveidojies, ka turos pa gabalu no visiem, kuri jelkad pamanīti pārmēru citējam, piesaucam vai visādi citādi "dievojam". Nav pa ceļam un nekad nebūs, jo dzīve, ilgu gadu garumā, ir pierādījusi, ka šie cilvēki nespēj turēt sitienu. Kolīdz lielākas problēmas, saziepēs asti uz baznīcu, platu muti gaidīt, kad sniegbaltīte, septiņi rūķīši un pieci zelta skarabeji visu sakārtos.
Ģimenē ir gan luterāņi, gan katoļi, gan budisti, gan pagāni. Visi lieliski sadzīvo, jo neviens nebāžas virsū ar savu dievu, svētajiem rakstiem un mēģināšanu pārliecināt, ka bez dieva, redz, tu i pazuds cilvēks, jo visi zina - par ko tādu var dabūt ar zarainu dēli pa muti no visiem pārējiem. :)
Publicēts: 17.08.16 00:25
 citēt
Nu labi, bet runa ir par to, vai ticība ir garīga slimība.
Es piedāvāju nevis teismu vai ateismu, bet- visa radīšanu no nekā vai rašanos pašaudīšanās rezultātā. man abi skaidrojumi būtu labi, arī kāds trešais.
Publicēts: 17.08.16 00:33
 citēt
priore:Nu labi, bet runa ir par to, vai ticība ir garīga slimība.
.

Ja ņem vērā, ka psihiatrija dod tikai "veseluma" amplitūdu, nevis precīzu 5-6 vai M-N, uz planētas vispār ir tikai 10% psihiski veselu cilvēku...

Par dzīvības rašanos uz planētas - tas ir pilnīgi normāli, ka dzīvība rodas uz planētas, uz kuras ir vai uzrodas ūdens. Tāpat ir gauži infantili iedomāties, ka tādu planētu visumā ir tikai viena. Un vēl jau nav zināms, kas atrodas uz citām planētām, kuras skaitās neapdzīvojamas. Cilvēki vēl nav nonākuši līdz tādam attīstības līmenim, kad kosmosa izpēte ir tikpat pieejama kā supermārkets.
Publicēts: 17.08.16 00:43 labots
 citēt
Jā, veselības definīcija ir svarīga, un kurš ir veselāks dievticīgais, vai tas, kurš tic, ka Dieva nav? Proti, pat nešaubās, bet arī nemeklē kādu citu izskaidrojumu.

Normāli varbūt ir zvēri, jo tie it kā nemeklējot iemeslu vai jēgu esībai. Cilvēks ir slims dzīvnieks. Pārspīlēti lielo smadzeņu dēl ar mokām tiek dzemdēts, pēcāk ar šausmām gaida nāvi.
Publicēts: 17.08.16 08:21
 citēt
Un ko darīt, ja Jolans visu mūžu kādu ir usskatījis par normālu un veselu cilvēku, bet, nekam citam uzvedībā nemainoties, pēkšņi izrādās, ka viņš ir ticīgs?
Publicēts: 17.08.16 08:50
 citēt
Publicēts: 17.08.16 09:51
 citēt
Bet reliģija tomēr ir mūžam dzīva - dažādās sociālās sistēmās, dažādos veidos un ar dažādiem pielūkšanas objektiem. Kā jums labāk patīk, vajadzīgo pasvītrot: In saecula saeculorum vai Ленин жил, Ленин жив, Ленин будет жить. Tagad ir pievienojies arī vēl viens "Āmen" analogs: "Tu neesi Feizbukā???!!!"
www.delfi.lv... www.delfi.lv... apollo.tvnet.lv...
Publicēts: 17.08.16 11:24
 citēt
priore:.. un kurš ir veselāks dievticīgais, vai tas, kurš tic, ka Dieva nav? Proti, pat nešaubās, bet arī nemeklē kādu citu izskaidrojumu.

Normāli varbūt ir zvēri, jo tie it kā nemeklējot iemeslu vai jēgu esībai. Cilvēks ir slims dzīvnieks. Pārspīlēti lielo smadzeņu dēl ar mokām tiek dzemdēts, pēcāk ar šausmām gaida nāvi.

Ja šādi pagriež jautājumu - kurš veselāks, es teiktu - otrais. Pamatojumu vajag?

Par dzīvniekiem piekrītu pilnībā un jo ilgāk dzīvoju, jo vairāk man riebjas cilvēki un jo vairāk mīlu zvērus.
Publicēts: 17.08.16 12:31
 citēt
Publicēts: 17.08.16 13:48 labots
 citēt
Publicēts: 17.08.16 13:52 labots
 citēt
_VA_:
priore:.. un kurš ir veselāks dievticīgais, vai tas, kurš tic, ka Dieva nav? Proti, pat nešaubās, bet arī nemeklē kādu citu izskaidrojumu.

Ja šādi pagriež jautājumu - kurš veselāks, es teiktu - otrais. Pamatojumu vajag?

Par dzīvniekiem piekrītu pilnībā un jo ilgāk dzīvoju, jo vairāk man riebjas cilvēki un jo vairāk mīlu zvērus.

Sodoma! Sodoma! Sodoma! Vēsture atkārtojas, Rakstos par šo jau ir minēts!
Publicēts: 17.08.16 13:55
 citēt
Publicēts: 17.08.16 14:04
 citēt
priore:Sodoma! Sodoma! Sodoma!

Nejauc Sodomu ar sodomiju! Tas, par ko tika nosvilināta Sodoma, priekš _VA_ ir uzteicama nodarbošanās.
Publicēts: 17.08.16 14:06
 citēt
Svarīgākais pateikts beigās- ka sātans pieņem Gaismas eņģeļa tēlu, lai ... uttt. Pareizticībai, attīstoties daudzus gadsimtus Krievijā, ir nākuši klāt milzums māņticības. Tādēļ turīgo krievu ceļā uz baznīcu un darbu sēž ubagi, jo , lai veiktos darbā, jādod nauda ubagiem.
Publicēts: 17.08.16 14:09
 citēt
Pilnīgi pareizi, tik otrādi. Tieši Lucifers - Gaismas eņģelis neskādēļ tika pārvērsts par sātanu.
Publicēts: 17.08.16 14:21
 citēt
man ļoti sen viens mācītājs teica, ka jo vairāk mēģina skaidrot šos notikumus un Dieva anatomiju, jo mazāk no tā visa saprotams. Tātad, vai ticībai jābūt aklai? Var jau būt, jo svētīgi tie garā nabagie un tamlīdzīgi jp tie to Valstību iemantos. Un =esiet kā bērni.
Publicēts: 17.08.16 15:11
 citēt
Bet jābūt otrādi - viss saprotams pat bērnam ticības mācības pirmajā stundā. Bet nē - viss nesaprotamais, neizskaidrojamais un pat muļķīgais ir baznīcas dogma, kuru nebūs apstrīdēt.
Tieši tāpat arī Taisons kosmosa odisejā NG kanālā par visu nesakarīgo (13,8 mljrd ly izmēra visums fudbolbumbas izmērā pirms big banga) viegli pasaka: Tur darbojas citi fizikas likumi, tas ir matemātisks modelis. Un punkc. Nelauzi galvu par 7.klases fizikā mācīto, ka viela cietā agregātstāvoklī nav saspiežama, tātad, noteiktā tilpumā neievietosies tas, kas kaut par kubikmilimetru lielāks.
Tas aunam par to, ka viņš interesējās par kopīgo mūzdienu kosmoloģijai ar Veco derību.
Publicēts: 17.08.16 16:35
 citēt
To teica arī arhibīskaps."Ja kāds teoloģijas jautājums nav vienkārši izskaidrojams, tad tam nav lielas jēgas"
Publicēts: 17.08.16 16:37
 citēt
Schneider:Nelauzi galvu par 7.klases fizikā mācīto, ka viela cietā agregātstāvoklī nav saspiežama, tātad, noteiktā tilpumā neievietosies tas, kas kaut par kubikmilimetru lielāks.

nu gan norēcos :haha: kur tad šito izlasīji ka Lielā sprādziena teorijā singularitāte ir cietas vielas bumbulis ? Un nafiga tu tik uzticīgs skolā mācītai fizikas dogmai ? Man piemēram liekas ka pašlaik mēs zinām kādus pāris % varbūt no visuma noslēpumiem. Un tie likumi "kurus nedrīkst pārkāpt" ir vienkārši cilvēka raksturīgā domāšanas sistēma, ielikts viss rāmīšos un izskaidrojams formulās. Bet ko ja Visumi ir bezgalīgi daudz un tie transformējas un pāriet viens otrā kā tādi kāpuri tauriņos ? Un ko ja katram visuma modelim ir savi fizikas likumi kura ietvaros tos funkcionē ? Vsjo propalo, atkal jāraksta viss pa jaunam :face-grin:
Publicēts: 17.08.16 16:41
 citēt
Publicēts: 17.08.16 16:46
 citēt
Starp citu nemaz nav vajadzība lūrēt tik tālu pagātnē, Visums pilns ar melnajiem caurumiem, bet diemžēl patreizējā zinātne tā arī nespēj līdz galam izskaidrot kādi likumi darbojas to iekšienē :face-wink:
Publicēts: 17.08.16 17:20
 citēt
Bet kādēļ tad nemaina skolas programmas fizikā?
Es mēģināju to teoriju lasīt, pilns internets, bet katrā pakāpē ir atsauce uz arvien jaunām un jaunām pārādībām un jēdzieniem, katrs no kuriem ir miglaināks par visiem iepriekšējiem, kopā paņemtiem, beigās sapratu, ka tas viss ir tās teorijas autoru iekšējai lietošanai.

Bet es nēsu nekāds tumsoņa, lai arī astrofizikā zinātnisku grādu man nau, tomēr esmu progresīvs, saprotu, ka laikā, kad nēģeri Āfrikā mirst badā un laužas uz Eiropu, svarigākais zinātnes uzdevums ir atrast Higsa buzonu.
Publicēts: 17.08.16 17:30 labots
 citēt
Alibaba:Starp citu nemaz nav vajadzība lūrēt tik tālu pagātnē, Visums pilns ar melnajiem caurumiem, bet diemžēl patreizējā zinātne tā arī nespēj līdz galam izskaidrot kādi likumi darbojas to iekšienē :face-wink:

news.nationalgeographic.com...

nez. kam nu TICĒT, jo šo nudien nevaram pārbaudīt ar sev pieejamiem līdzekļiem.
Publicēts: 17.08.16 17:59
 citēt
Par fizikas grāmatām bērniem- katrs likums darbojas kaut kādās robežās. katram saprotami piemēri raksturo ņūtona likumus. bet tie pārstāj darboties citos apstākļos, kas krasi atšķiras no mūsu zemes pieredzes. utt. Bet ar kaut ko jāsāk, un tie ir Ņūtona likumi.
Publicēts: 17.08.16 18:11
 citēt
Laikam tomēr jāpiekrīt, no Aizsardzības akdēmijas ieroču mācības un šaušanas teorijas tomēr accerējos, ka lodei, kura lido ar ātrumu 1000 m/s un rotē 3000 apgr/sek vismaz aerodinamikas likumi galīgi nesakritīs ar akmeni, kurš iššauc ar kaķeni.
Publicēts: 17.08.16 18:50
 citēt
Kungi! Viss nostāsies savās vietās, ja spēsiet pieņemt, ka Kāds visu mūsu Saules sistēmu ir radījis viņam vien zināmajiem nolūkiem. Visdrīzāk tādu kā lielu datorspēli ar savu planētu,varbūt pat vairākām, ar daudziem līmeņiem, ar biorobotiem, ar mehāniskajiem robotiem, kaujas mašīnām u.t.t. Var būt kāds ir ievērojis,ka visa biorobotu "civilizācija" attīstās tādiem kā lēcieniem. Priekšpēdējais ir tranzistori,"čipi", datori, mākslīgais intelekts. Ir jau radīti domājoši roboti,domājošas kaujas mašīnas, superdatori. Ir jau vispasaules tīkls, lai visu to vadītu. Kā redziet, vairs tik daži soļi līdz Terminatoram vai Matricai. Pats interesantākais, ka neviens pat necenšas, vai pareizāk sakot,nevar kaut ko izmainīt. Tas ir kā drāma, kā teātris,cēliens pēc cēliena. Kā zināms, uz mūsu zemītes ir jau bijuši dažādi laikmeti un dažādas civilizācijas dažādās attīstības formās, katra savai spēlei. Visas tās ir noslaucītas no zemeslodes. Pēc spēles beigām noslaucīs nebūtībā arī tagadējo Bio-mehānisko civilizāciju... Ha!:bad_egg:
Publicēts: 17.08.16 19:22
 citēt
Tak, lai slauka, HA! Tev ta kas? 7 dzīves esi sev atmērījis? Ne tas notiks Tavas dzīves laikā, ne Tavus kaulus vairs kratīs.
Publicēts: 17.08.16 20:20
 citēt
talavietis:man kā nedaudz pagāniski tendētam, ir divas versijas-
1. Zeme jau ir vienreiz "izdzivojusi'' augstu attīstības līmeni, bet uzgājusi gaisā, tipa uzsprāgusi, pēc kuras saglabājušies pāris elementi, Ieva + Adams un vēl kāds, kuram pašam nebija lemts vairoties, bet uzmetās par Galveno.
2. Zeme ir pāraudzināšanas kontinents, kā Austrālija, noziedzniekiem ar visu uzvedības grāmatu.

Ne pirmā, ne otrā versija nedod atbildi, no kurienes radies cilvēks. Tā arī dzīvošu nezinot...

Esmu izbaudījis mirkli virs sevis, kad sevi redz no augšas. Sajūtas tādas saldkaislas, ja tā to varētu teikt....
Tadu mirkli arī es esmu baudījis(vairākus)
Es Tevi nevarēju manīt prāmī Klaipēda- Karlshamn?
Publicēts: 17.08.16 21:04
 citēt
zombycop:
talavietis:man kā nedaudz pagāniski tendētam, ir divas versijas-
1. Zeme jau ir vienreiz "izdzivojusi'' augstu attīstības līmeni, bet uzgājusi gaisā, tipa uzsprāgusi, pēc kuras saglabājušies pāris elementi, Ieva + Adams un vēl kāds, kuram pašam nebija lemts vairoties, bet uzmetās par Galveno.
2. Zeme ir pāraudzināšanas kontinents, kā Austrālija, noziedzniekiem ar visu uzvedības grāmatu.

Ne pirmā, ne otrā versija nedod atbildi, no kurienes radies cilvēks. Tā arī dzīvošu nezinot...

Esmu izbaudījis mirkli virs sevis, kad sevi redz no augšas. Sajūtas tādas saldkaislas, ja tā to varētu teikt....
Tadu mirkli arī es esmu baudījis(vairākus)
Es Tevi nevarēju manīt prāmī Klaipēda- Karlshamn?

-----------------

Oi, nē... uz tā kuģa gan ne reizi nav gadījies braukt, bet jau 5. gadu braukāju uz Rīga- Stokholma.
Publicēts: 17.08.16 22:25
 citēt
Paturpinot tēmu-veselam.la.lv...
Publicēts: 17.08.16 22:36 labots
 citēt
Bet tas taču ir neko nesajēdzošš zinātniskās padomes priekšsēdētājs, akadēmiķis, kur nu viņam līdz bloga prāta gigantam, kurš salasījies jeņķu humora lapas tekstus! :face-grin:

Starp citu - dumš temats, jau 4.lapa, bet vēl nav aiziets uz ļergas apspriešanu, KĀ TAD TĀ???!!! :amazing::amazing::amazing:
Publicēts: 18.08.16 00:26 labots
 citēt
zombycop:Paturpinot tēmu-http://veselam.la.lv/2016/08/16/izsledzu-iespeju-ka-dieva-nav-saruna-ar-ivaru-kalvinu/3/

Es, kā ticīgais, tomēr nespēju pieņemt, ka cilvēks izslēdz kādu iespēju un vairs nemeklē patiesību visur. Tā viņš atvieglo sev dzīvi, bet bez pretējā viedokļa paturēšanas prātā tas vairs nespēj lidot.

Bet par kandžu labāk parunāsim tai klāt neesot, pie alus kausiem.
Publicēts: 18.08.16 03:04
 citēt
Dabā viss esot iekārtots racionāli, visam sava vieta un nozīme. Par odiem un dunduriem viss skaidrs, tie kalpo par barību sikspārņiem, putniem, odu kāpuri arī zivīm. Bet kādu funkciju dabā pilda un kurai sugai ir vajadzīgas utis, kuras vispār no saimnieka nenokāpj uz zemes? Kāds kaitējums tiktu nodarīts dabai, ja izzustu cērmes, lenteņi, dažādas nematodes, spalīši un citi parazīti? Jūs tajos nesaredzat kādas Dieva soda pazīmes?
Publicēts: 18.08.16 10:47 labots
 citēt
Viens mācītājs teica-'' utis un blusas radītas lai cilvēks nepaliktu slinks!'' Saproti- ievērotu higienu. Var jau to uztvert arī kā Dieva sodu- nedomāsi par to, ko dari vai nedari- nu tad rēķinies ar sekām. Ne par velti bauslis saka : "Tev būs Dievu, savu Kungu, mīlēt no visas sirds un no visas dvēseles, un no visa sava prāta.'' No visa sava prāta- nevis palikt par fanātiķi, bet lietot savu prātu. Un, ja tu dzīvo kā kristietis(neviss reliģiozs cilvēks) ar Kristu sirdī, tad tavs prāts neļaus tev būt, kā šeit iepriekšējos postos tika minēts, cērpamam, slaucamam, cirpt arī citus un tml. Būt kristietim nenozīmē palikt par vientiesīti.
Nevar būt tā, ja cilvēks meklē visu mūžu patiesību un ligz beigu galam to tā arī neatrod- meklēts nepareizā virzienā? Kā viens atejists savā vecumā teica :'' es visu mūžu esmu veltījis lai pierādītu ka Dieva nav!'' Žēl tāda cilvēka, mūžs nodzivots velti.
Katkur augstāk _VA_ rakstīja, ka tie, kuri aizgājuši no kristietības nekad vairs pie tās neatgriezīsies. Es personīgi esmu klausījies cilvēkus, kuri stāstīja par to kā viņi meklējuši šo patiesību visur- budismā, hinduismā un t.t. līdz nonākuši un palikuši kristietībā. Ne reliģijā, bet kristietībā.
Publicēts: 18.08.16 11:04
 citēt
Jā traki, ar visām tehnoloģijām un zinātnes attīstību vidusmēra cilvis nekur tālāk nav ticis par viduslaiku tumsoņu, tik pat tupi spriedelējumi par pasauli :face-smile:
Publicēts: 18.08.16 13:15
 citēt
Tik tie "sevis meklētēji reliģijā" ir ne pārāk gudri cilvēki, lai paskatāmies kaut vai uz Dimiteru saimi.
Publicēts: 18.08.16 15:35 labots
 citēt
Re kā, laba diskusija panesusies par ticīgajiem stulbeņiem :D
Publicēts: 18.08.16 15:47
 citēt
Pētījumu rezultātā ticību Dievam piedāvāts atzīt par psihisku saslimšanu >
... Tā jau sen zināma lieta!
Publicēts: 18.08.16 17:07
 citēt
Ticība Dievam nav sliktāka par ticību, ka zeme ir apaļa. Ne visi to ir redzējuši, bet tic tiem, kuri to izdomājuši vai redzējuši. Varbūt vajadzēja kādu vēl mazāk pārbaudāmu piemēru, kaut vai to pašu ticību, ka pastāv melnie caurumi. (Hugo gadījumā- sarkanie.)
Un, ja cilvēks dzīvo kādā tradīcijā, un jau no bērnības to vien zina, ka Dievs ir mūsu stiprā pils, tad nevar runāt par psihisku saslimšanu.
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
  6. 5
  7. 6
  8. 7
  9. 8
  10. ...