forum.gif


Tad nu beidzot kāds to pateica
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.lv forums / diskusijas / Tad nu beidzot kāds to pateica
  Iet uz lapu
 1. <
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
 9. 8
 10. ...
 11. 23
 12. >
IerakstsAutors
Publicēts: 16.08.16 01:11
 citēt
Tev ir tuvas vērtības, kas radušās Ēģiptē, Grieķijā un Romā, transformējušās kristietības tradīcijās. Bet vai esi kriestietis, ja Ticības Apliecinājums rada šaubas, es neesmu tiesīgs spriest. Man būtiskais jautājums liekas, vai pasaulei ir Radītājs, vai tā radusies pašorganizēšanās ceļā, un vai Tu pieņem Kristus upuri ticībā, ka tā tikuši izpirkti ticīgo grēki. Un, ja tici, ka Dievs ir radījis pasauli, tad nevainīgā ieņemšana un citi stāsti ir tīrais nieks tik varenai Personai.
avatar
Publicēts: 16.08.16 01:19
 citēt
priore:...vai Tu pieņem Kristus upuri ticībā, ka tā tikuši izpirkti ticīgo grēki.

Bet kādā vīzē tie sāka skaitīties izpirkti? Elle pazuda, visi ticīgie, neatkarīgi no grēku smaguma, pateicoties Kristus upurim, pa taisno aizies uz debesīm?
Taisnajiem bija nodrošināta debesu valstība, bet grēciniekiem elle arī pirms Kristus upura.
avatar
Publicēts: 16.08.16 01:31
 citēt
Es pieņemu, ka katrs dabū pēc savas ticības, bet kristiešu doktrīna ir tāda, kā rakstīju. Bet, neuzskatu, ka tikai kristieši iemanos paradīzi. iespējams, ka viņi tiks konkrētajā paradīzē, bet citticībnieki - savos apcirkņos. Kristus arī esot teicis, ka labāks ir tikumīgs neticīgas, nevis grēcīgs ticīgais. Apmēram tā.

Ticība Kristum atvieglo kristiešu dzīves ceļu. Sākotnēji meinstrīms bija katoļi, kuriem tas bija ļoti svarīgi, lai visādas nejēdzības, kā redzams ikonogrāfiskajā materiālā, varētu darīt Dieva vārdā. Un Luters norādīja, ka tā nav ētiski un uzrakstīja savas tēzes.
avatar
Publicēts: 16.08.16 01:50
 citēt
Nu nezinu, nezinu jvmm.lv... Pēdējā ragana Latvijas teritorijā tika sadedzināta 18.gs. Kurzemē, nevis Aglonā.
avatar
Publicēts: 16.08.16 02:06
 citēt
Kurzemā joprojām ir spēcīgi attīstīta katoļu baznīca.
avatar
Publicēts: 16.08.16 02:12
 citēt
Spēcīgi attīstīta. Ja nemaldos, divos suitu abdzīvotajos pagastos.
Bet nekas, vari apstrīdēt Jelgavas muzeja tekstu "Interesanti atgādināt, ka Eiropā raganu medības tika rīkotas tieši protestantu zemēs un augstāko vilni raganu prāvas sasniedza tieši ar protestantisma rašanos un izplatību, aptvēra Eiropas lielāko daļu un ilga apmēram trīs gadsimtus. Ar sevišķu fanātismu un apsēstību tas notika t.s. vācu zemēs un ar Mārtiņa Lutera svētību."
To noteikti noorganizēja katoļu aģenti. :face-wink:
avatar
Publicēts: 16.08.16 03:17 labots
 citēt
1517. gadā doktors Mārtiņš Luters publiskoja 95 tēzes par tālaika baznīcas praktizēto grēku atlaidu tirgošanas praksi

Silvestrs Tegetmeijers - mēnesi pēc A. Knopkes Rīgas Sv. Jēkaba baznīcā tika iecelts par mācītāju. Viņš 1525. gada Livonijas landtāgā luterānismam pievērsa melngalvjus.

Pirmā zināmā raganu prāva Latvijā notika Livonijas kara laikā 1559. gadā Grobiņā

Par Lutera svētību nezinu, man nav šādas informācijas. Drīzāk tā bija laikmeta iezīme, atrisināt visādus konfliktus un atņemt otram mantu šādā veidā. Lielā cilvēcīgā kļūda raganu gadījumā ir reliģijas sajaukšana ar māņticību.

LELB dibināta 1922. gadā.
avatar
Publicēts: 16.08.16 07:18
 citēt
Bet, kā jau teicu, tas ir noticies ļoti sen, vakar Vanags ar Stankeviču abi brālīgi svinēja Aglonas svētkus, bet mēs te pa tukšo ecējamies kaukādu viduslaiku notikumu dēļ, par prieku visiem Allas Mopšiem un pārējiem atejistiem, taisni kaunc... :shame:
avatar
Publicēts: 16.08.16 07:23
 citēt
...tad fiksi uz Aglonu ,pabučot/palūgt kāmēr nav par vēlu(nemaz tik tālu Tev nav jābrauc :) )
avatar
Publicēts: 16.08.16 08:04
 citēt
Labāk nopērc nikonu, kā Jolans un bučo to.
avatar
Publicēts: 16.08.16 11:28
 citēt
priore:Tev ir tuvas vērtības, kas radušās Ēģiptē, Grieķijā un Romā, transformējušās kristietības tradīcijās. Bet vai esi kriestietis, ja Ticības Apliecinājums rada šaubas, es neesmu tiesīgs spriest. Man būtiskais jautājums liekas, vai pasaulei ir Radītājs, vai tā radusies pašorganizēšanās ceļā, un vai Tu pieņem Kristus upuri ticībā, ka tā tikuši izpirkti ticīgo grēki. Un, ja tici, ka Dievs ir radījis pasauli, tad nevainīgā ieņemšana un citi stāsti ir tīrais nieks tik varenai Personai.
Tā ir. Ja es sāku apšaubīt vienu posmu no ķēdes, tad katrs nākošais posms zaudē savu nozīmi un jēgu. Man personīgi grūti neticēt, ka ir Radītājs- man grūti noticēt apgalvojumam, ka viss ir radies kaut kāda sprādziena rezultātā- dzīvība, nāve, atomi, molekulas, puķes, koki, un t.t. Grūti iedomātie no vēstures kādu sprādzienu, kā rezultātā radas kaut kas skaists un apbrīnojams, kas nav bijis līdz sprādzienam.
avatar
Publicēts: 16.08.16 11:30
 citēt
Nesen dzirdēju domu - ja cilvēks tic lielā sprādziena teorijai, tad viņam ir jātic arī tam, ka uzspridzinot biblioteku radīsies jauna konversācijas vārdnīca :)
avatar
Publicēts: 16.08.16 11:34
 citēt
:face-grin: Jasarunā ar Oliss lai piespridzina fotoblogu, kas zin, varbūt sanāk kaut kas laabs:face-wink:
avatar
Publicēts: 16.08.16 11:35
 citēt
...sanāks liela sūdu čupa :face-wink:
avatar
Publicēts: 16.08.16 12:06 labots
 citēt
Vai pasaulei ir Radītājs? Mūsu pārspriedumi var būt visdažādākie, tomēr skaidrs ir viens- dieva jēdziena ieviešana neko neatrisina, neatbildēto jautājumu skaits tikai pieaug...Vai kaut kas var rasties nejauši? Varbūtība ir tuva nullei, bet dabas mēģinājumu skaits ir tuvs bezgalībai...Kas būs noteicošais...?
avatar
Publicēts: 16.08.16 13:06
 citēt
padumjajā laikā skaitījās, ka par to vien diagnoze nepienākās. "тем не менее" Eglīša grāmatā "par cilvēka psihi" aprakstīts, kā psihs ņenormaļnijs haralds visus pārsteidzis ar formulu palīdzību "pierādot" Dieva eksistenci. fufelis, neesmu tādu pierādījumu piedāvājis. tagad gan ik pa brīžam var lasīt, ka "zinātnieki pierādījuši Dieva eksistenci", bet kuri tieši zinātnieki pierādījuši un ar kādām metōdēm, netiek ziņots.
ne Dieva eksistenci, ne to, ka Dievs neeksistē, pierādīt nevar - ticības / neticēšanas lieta pēc definīcijas.
avatar
Publicēts: 16.08.16 13:20
 citēt
nesatraucies, brali Skroder-ala! Tava ticība ir tavs cietoksnis. Ja tev sit pa vienu vaigu,droši pagriez arī otru, jo tavas ciešanas ir jau izpirktas. Ja tev ir iekrājusies kāda kapeiciņa, netērē to grēcīgajiem pasaules labumiem, nepērc jaunu Pentaksu, bet gan ar gaišām domām prātā, ar sauli sirdī un ticību dvēselē steigšus steidzies uz to svēto vietu, kur tie dieva svaidītie tevi atbrīvos no šīs zemes rūpēm un TU, kā balts eņģelīts, laidīsies atpakaļ uz šīs zemes netīrajiem FB zaņķiem, mēzīsi ārā neticīgo sū... nu, tu jau zini, ko. Un nepaguris slavēsi to augstību. Lai tev veicas! HĀ!:anger:HA!
avatar
Publicēts: 16.08.16 13:33
 citēt
Man skolā 2 semestrus mācīja "Reliģiju vēsturi" - mācība pilnīgi bezkaislīgi statistiski un vizuāli skaidrojoša - lai mākslinieks varētu aptuveni noorientēties tēlos un sižetos pasaules vizuālās kultūras mantojumā (avju gani vēsturiski ir vislielākie reklāmas pasūtītāji māksliniekiem un vēl šodien māksla kā reliģiski pasūtījumi ir saglabājusies lielākos apjomōs nekā kā valstiski vai cita kapitāla pasūtījumi).

Apskatījām 4 galvenos virzienus kur reliģijas iedalās viendieva, daudzdievu, dieva kā visuma un bezdievu jeb nekonkretizētu dievu reliģijās. Kopsummā pie 10 ļoti populārām reliģijām ar lieliem simtiem miljonu "dalībnieku" un trīstik nepopulārākas, bet nu vienalga Latvijas mērogiem milzīgas.

Katru reizi sastopot "ticīgu" idiotu kuram nav ne mazākās jausmas ne par ticībām uz Zemes, ne par to vērienu, ne par to šodienu, ne par atstātajiem mantojumiem... nu ko tur var nodomāt... - labi, ka tāds trulenis ir pie vietas kkam bučot kājas ne zog un slepkavo.
avatar
Publicēts: 16.08.16 13:55
 citēt
Pēc kategoriskajiem spriedumiem isskatās, ka Māris pa 2 šiem semestriem tika pie 4 virzienu 10 populārāko reliģiju Universāli-Ekumēniskā Dieva diploma ar tiesībām pildīt Muhameda, Budas, Mozus, Jēzus un arī vietējo dievību Laimas un Māras funkcijas.
avatar
Publicēts: 16.08.16 14:22
 citēt
bliezis:Nesen dzirdēju domu - ja cilvēks tic lielā sprādziena teorijai, tad viņam ir jātic arī tam, ka uzspridzinot biblioteku radīsies jauna konversācijas vārdnīca :)

Tāpat kā par dzīvības iscelšanās zinātnisko skaidrojumu (no zibens spēriena pirmatnējā okeānā) - iebērt kastītē pulksteņa detaļas, labi sakratīt, atvērt kastīti un tur tikšķ gatavs pulkstenis.
avatar
Publicēts: 16.08.16 14:42
 citēt
Jolan:...sanāks liela sūdu čupa :face-wink:
Tātad sprādziena teorija atkrīt. Darvinam pazuda viens evolūcijas posms...:face-sad:
avatar
Publicēts: 16.08.16 14:43
 citēt
Schneider:Pēc kategoriskajiem spriedumiem isskatās, ka Māris pa 2 šiem semestriem tika pie 4 virzienu 10 populārāko reliģiju Universāli-Ekumēniskā Dieva diploma ar tiesībām pildīt Muhameda, Budas, Mozus, Jēzus un arī vietējo dievību Laimas un Māras funkcijas.


Izlasot to tekstu it kā nevajadzētu nonākt pie tādām "domām"... :) būs Tev kāds tukšumiņš kas neļauj uztvert sacīto.
avatar
Publicēts: 16.08.16 15:26
 citēt
Tavs variants par šo:
Maris: Katru reizi sastopot "ticīgu" idiotu kuram nav ne mazākās jausmas ne par ticībām uz Zemes, ne par to vērienu, ne par to šodienu, ne par atstātajiem mantojumiem... nu ko tur var nodomāt... - labi, ka tāds trulenis ir pie vietas kkam bučot kājas ne zog un slepkavo.

Nu labi, par pašu Dievu varbūt arī nederēsi, bet nu uz pāvestu, virsrabīnu, ajatollu, dalailamu un krīvukrīvu bišķi tomēr pretendē, pareizi? :face-wink:
avatar
Publicēts: 16.08.16 15:32 labots
 citēt
GunarsII:Vai pasaulei ir Radītājs? Mūsu pārspriedumi var būt visdažādākie, tomēr skaidrs ir viens- dieva jēdziena ieviešana neko neatrisina, neatbildēto jautājumu skaits tikai pieaug...Vai kaut kas var rasties nejauši? Varbūtība ir tuva nullei, bet dabas mēģinājumu skaits ir tuvs bezgalībai...Kas būs noteicošais...?


papildus jautājums ir- kā radās vai tika radīts Radītājs. Tāpēc vairāk sliecos uz to, ka nejaušo mēģinājumu vai sprādzienu skaits ir bezgalīgs.
Tā kā asam apveltītu ar īpatnēju, cilvēkam raksturīgu saprātu, mums liekas, ka visā jāmeklē jēgu. Bet ja atmetam vēlmi melēt jēgu savai un visa eksistencei, tad nav vajadzīgs Saprātīgs Radītājs, kuram ir mērķis. Dabai vai visumam mērāk nav, tas funkcionē pēc dabas likumiem. Ķīmiskie elementi savienojas tikai iespējamās kombinācijās, pašorganizējas, veido sakārtotības saliņas, kuras sevi uztur. Tādas saliņas ir arī gēni, kuri kļūdu vai nejaušibu dēl attīstās un rodas bezgala daudz variantu, no kuriem daži gēni ir tik labi, ka izdzīvojuši sākot no pirmajām dzīvības formām.

Dievs ir pasaules skaidrojums, kamēr cilvēks neaptver bezgalības jēdzienu. un tad rodas nejēdzīgais teiciens par tipogrāfiju spridzināšanu, kas ir destruktīva. bet matērijas pašorganizēšanās vai strukturēšanās ir veidojošs process, bezgala lēns, ilgs un kādreiz kaut kas sanāk.
avatar
Publicēts: 16.08.16 15:56
 citēt
Schneider:Tavs variants par šo:
Maris: Katru reizi sastopot "ticīgu" idiotu kuram nav ne mazākās jausmas ne par ticībām uz Zemes, ne par to vērienu, ne par to šodienu, ne par atstātajiem mantojumiem... nu ko tur var nodomāt... - labi, ka tāds trulenis ir pie vietas kkam bučot kājas ne zog un slepkavo.

Nu labi, par pašu Dievu varbūt arī nederēsi, bet nu uz pāvestu, virsrabīnu, ajatollu, dalailamu un krīvukrīvu bišķi tomēr pretendē, pareizi? :face-wink:


Nepareizi :D
avatar
Publicēts: 16.08.16 16:06
 citēt
Nu labi, ja nepareizi, tad nepareizi.
Mir, družbā!
avatar
Publicēts: 16.08.16 16:11 labots
 citēt
man kā nedaudz pagāniski tendētam, ir divas versijas-
1. Zeme jau ir vienreiz "izdzivojusi'' augstu attīstības līmeni, bet uzgājusi gaisā, tipa uzsprāgusi, pēc kuras saglabājušies pāris elementi, Ieva + Adams un vēl kāds, kuram pašam nebija lemts vairoties, bet uzmetās par Galveno.
2. Zeme ir pāraudzināšanas kontinents, kā Austrālija, noziedzniekiem ar visu uzvedības grāmatu.

Ne pirmā, ne otrā versija nedod atbildi, no kurienes radies cilvēks. Tā arī dzīvošu nezinot...

Esmu izbaudījis mirkli virs sevis, kad sevi redz no augšas. Sajūtas tādas saldkaislas, ja tā to varētu teikt....
avatar
Publicēts: 16.08.16 16:23
 citēt
To pāraudzināmo skaits uz Zemes pēdējā gadsimta laikā pamatīgi savairojies.....
avatar
Publicēts: 16.08.16 16:25
 citēt
Schneider: iebērt kastītē pulksteņa detaļas, labi sakratīt, atvērt kastīti un tur tikšķ gatavs pulkstenis.


cilvēks ir kudiš sarežģītāka ierīce par pulksteni, bet skat rodas saplūstot kopā 2 šūnām. Un laikam jau ticīgajiem ticamāka ir versija par cilvēka radīšanu (un pārējās pasaules) ar balta tētiņa knipja sitienu gaisā :face-grin:
avatar
Publicēts: 16.08.16 16:46 labots
 citēt
It kā pulkstens vienkāršāks mūsu sapratnei, jo mēs to mākam radīt, bet no otras puses, pulkstenis pats nerodas, to rada mūsu mērķis- skaitīt laiku. Bet tām divām šūnām iekšā ir kods, kas tik vienkāršs, ka spēj pats sevi reproducēt, salabot, ja kas noiet greizi, no apkārtējās vides piesaistīt sev tikai vajadzīgos elementus. iespējams, ka Dabai tieši gēni ir kaut kas vienkāršs, bet mēs ar savu saprātu to nespējam radīt, un tad domājam, ka tas ir kas sarežģīts.


labi, laiks kādai ilustrcijai no dzīves. Mēs esam Ceļš!

avatar
Publicēts: 16.08.16 17:16
 citēt
Viss ir vienkārši - šūnas spēj dalīties, bet pulksteņa zobrati nespēj.

Neviens ticīgais man nespēj isskaidrot, kādēļ balts tētiņš radīja cilvēku pēc sava ģīmja un līdzības, bet tajā pašā laikā paklausīgāku sātanam, nevis savam Radītājam. Un ar kādu mērķi gaismas eņģelis pēc sadumpošanās netika vienkārši dematerializēts, bet gan viņam atrada pielietojumu, deva iespēju veiksmīgi kārdināt uz grēku radības kroni un piešķīra darbavietu - elli, kurā vārīt piķī pēc Dieva ģīmja un līdzības radījumus.
avatar
Publicēts: 16.08.16 17:22 labots
 citēt
tas ir pasaules skaidrojums pēc analoģijas ar cilvēku un viņa bērniem. Kad pirmo reizi izlasīju Veco Derību visu pēc kārtas, sapratu, ka cilvēki Dievu iztēlojas atbilstoši savai attīstības pakāpei. Proti, Dievs pamazām kļūst arvien labāks un piedodošāks, kaut pēc tam tad gadījums ar savu dēlu atkal tāds nehumāns.

ījaba grāmata vispār ir viens murgs, kā Dievs pārbauda cilvēku, cik daudz kaišu var šim uzkraut, un tomēr viņš mīlēs Dievu. Tāpat, kā šobrīd Valdība rīkojas ar nodokļiem.


Pulksteņa zobrati ir pārāk sarežģīti un šauri ievirzīti, tāpēc paši nespēj vairoties.
BET- arī gēni izmanto cilvēkus vai lopus, lai spētu vairoties. Sazvērestības teorija- mehānismi izmanto cilvēkus, lai spētu vairoties un, skat, tie jau paši tik sarežģīti, ka drīz sāks vairoties!
avatar
Publicēts: 16.08.16 18:22
 citēt
Savienojās gēni, pašsakārtojas ķīmiskie elementi. Kāpēc tas notika tikai vienu reizi? Kāpēc tagad vajag divus trušus lai rastos vēl piecpacmit? Ījabs jau dabūja arī atalgojumu pa savu uzticību Dievam- visu atpakaļ divkārt nekā viņam piederēja.
avatar
Publicēts: 16.08.16 18:39
 citēt
zombycop:Savienojās gēni, pašsakārtojas ķīmiskie elementi. Kāpēc tas notika tikai vienu reizi? Kāpēc tagad vajag divus trušus lai rastos vēl piecpacmit? Ījabs jau dabūja arī atalgojumu pa savu uzticību Dievam- visu atpakaļ divkārt nekā viņam piederēja.


Cik no vecām bildēm atceros tas bija pumpains čalis kas kasījās ar poda lauskām? :face-grin: nē nu kā tu 1 cilvēks uz šito nenobalstīsi da jeb ko... :D


Šķiet vajag izveidot tādu kā kanalizācijuas topiku kur gara gigantiem iztīrīt savus vieduma apcirkņus - tūlīt iešu radīt.
avatar
Publicēts: 16.08.16 22:24
 citēt
Elementi pašsakārtojas nemitīgi. teiksim, savienojas skābeklis ar ūdeņradi pārsvarā tik vienā veidā, tāpat pašsakārtošanās raksturīga trušiem, kuri nemēģinās to darīt ar kaķiem. ja vienreiz tilts uzcelts, tad to lieto, nevis nemitīgi cenšas to celt tādu pašu no jauna.

2. Nekur nav teikts, ka tas notika tik vienreiz. Drīzāk viss noticis bezgala daudz reižu, par ko jau minēja Gunārs II. Un varbūt, ka ir vēl citas pasaules, kur viss notiek ārpus mūsu iztēles robežām arī šobrīd. Mēs to nezinām.
avatar
Publicēts: 16.08.16 22:40
 citēt
tad jau pie mūsdienu zinātnes attīstības nevajadzētu būt problēmai sadalīt, piem. gurķi, ķīmiskajās un organiskajās sastāvdaļās un sakartot tās pašas sastāvdaļas atkal kopā un dabūt atpakaļ veselu gurķi.:face-smile:
avatar
Publicēts: 16.08.16 22:46
 citēt
nejauc dabas tehnoloģijas un cilvēka tehnoloģijas vienā maisā.

Savukārt Daba nespēj saliekt, teiksim, bleķa bļodu un to atliekt atpakaļ.
avatar
Publicēts: 16.08.16 22:53
 citēt
Nu ja lauku nomiglo ar baigo pesticīdu vai Oliss nosvilina ar napalmu, tad tur nekas nepašsakārtojas ja nav palikusi dzīva sakne vai neiesēj kādu sēklu.
avatar
Publicēts: 16.08.16 23:03
 citēt
To kvadrātu melno arī gribētos arī man un vēl dažiem... miljardiem cilvēku uzzīmēt, un ne sliktāks sanāktu, un pret jaunu korveti samainīt. Bet tas jau reiz izdarīts un otreiz nesanāks.

Varbūt arī tas sprādziens bija unikāls, un vairs atkārtot, līdz ar to arī saprast un izskaidrot, nav iespējams. :)

Un, starp citu, arī kristīgie zinātnieki nav kategoriski pret šo teoriju, jo Dievam nekas nav neiespējams, un pasaules radīšana 7 dienās, kas var arī būt metaforiska mērvienība, varēja tikt īstenota arī arī sprādzienu, par ko noteikti proecātos arī Oliss.
avatar
Publicēts: 16.08.16 23:28 labots
 citēt
Man patīk, ka R arī minēja, ka laiks rit ar paātrinājumu. Bet pagaidām paliek neatbildēts jautājums, kas radījis Radītāju. Vai nu pašrašanās vai arī to ir radījis Radītāja Radītājs. Un kā radījis Pirmo Radītāju?
avatar
Jauns tematsAtbildēt
  Iet uz lapu
 1. <
 2. 1
 3. 2
 4. 3
 5. 4
 6. 5
 7. 6
 8. 7
 9. 8
 10. ...
 11. 23
 12. >