forum.gif

Aunu bars, jeibogu!
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.lv forums / notikumi / Aunu bars, jeibogu!
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 12.08.16 01:02
 citēt
Publicēts: 12.08.16 01:09
 citēt
Domāts par tiem, kuri stāv ārpusē un brīnās, it kā parastu lauku lopu neredzējuši? :face-grin:
Publicēts: 04.03.17 21:46
 citēt
apollo.tvnet.lv...

demokrātiskā latvija. daudzi savulaik izvairījās no vencpils, jo visi zināja, ka hūte sev paņems 10-20%. nekas nav mainījies - nauda un personālās stipendijas nosaka šitās sīkvalsteles likumus un budžetu.
Publicēts: 04.03.17 22:05
 citēt
z_z:apollo.tvnet.lv...
.... šitās sīkvalsteles....

Štrunts par Lembergu, man automātiski zūd interese par to cilvēku viedokli, kas šitā apsaukā manu zemi. Latvija pēc teritorijas ir gandrīz precīzi Nīderlande+Beļģija. Bet pašcieņas pietiek arī Šveicei, Luksemburgai un Lihtenšteinai, neticu, ka viņi varētu par sevi tā runāt...:face-sad:
Publicēts: 04.03.17 22:05
 citēt
Viss ļoti vienkārši - ZZS ir hūtes kustamais īpašums. Kabatas partija kā kabatlakats.
Publicēts: 04.03.17 22:21 labots
 citēt
GunarsII:
z_z:apollo.tvnet.lv...
.... šitās sīkvalsteles....

Štrunts par Lembergu, man automātiski zūd interese par to cilvēku viedokli, kas šitā apsaukā manu zemi. Latvija pēc teritorijas ir gandrīz precīzi Nīderlande+Beļģija. Bet pašcieņas pietiek arī Šveicei, Luksemburgai un Lihtenšteinai, neticu, ka viņi varētu par sevi tā runāt...:face-sad:

ja jau tu tik patriotisks, tad kāpēc klusē un pieļauj, ka dažas korumpētas personas nosaka šinī valstelē visu, arī likumus? tev štrunts par lembergu? tātad tev štrunts par korupciju, netaisnību, nedemokrātismu un citiem ne. tu neesi lietas kursā, ka pēdējā budžetā no pretlikumīgajām deputātu kvotām puse aizgāja uz Vencpili?
Publicēts: 04.03.17 22:53
 citēt
Nu redzi, jau atkal "valstele"....:face-sad:
Man arī nepatīk korupcija, man nepatīk viens otrs politiķis, viena otra partija, bet es tāpēc nenoniecinu savu valsti. Bet es jau uzrakstīju, kādi viedokļi mani neinteresē, neatkārtošos...:face-sad:
Publicēts: 04.03.17 23:49 labots
 citēt
Gunār - tu esi stereotipu varā, kuri ir samērā līdzīgi padomju laikā potētajiem priekšstatiem par varu un valstīm. Es savukārt visādas dižvalstis un sīkvalsteles uzskatu kā secīgas, bet pārejošas parādības vispārējā planētas vēsturē. Ja paskatamies tikai 10 cilvēka mūžus atpakaļ, tad nebija ne Latvijas, ne Krievijas un pat ne Vācijas vai Zviedrijas. Tikai pirms 12000 gadiem tanī vietā, kur tu patreiz raksti komentus, atradās ledus slānis apmēram puskilometru augstumā. Ledus laikmeta robežas un ietekme labi vērojamas arī netālu no Rīgas rindu paugurainēs. Kopš cilšu laikiem ir palikušas teritoriālās atšķirības, tanī skaitā arī valodās. Latviešu valoda nav nemaz tik sena un izveidojusies sajaucoties vairāku cilšu saziņas valodām. Tanī pašā laikā šodien tā ir unikāls pasaules vēstures produkts un es, tāpat kā citi šīs valodas lietotāji, esmu līdzatbildīgs tās saglabāšanā nākamajām paaudzēm. Mūsu gadījumā valoda tiešām ir pāri valstiskumam. Valstiskums pats par sevi nav nekas, valoda tas ir viss. Ja valstiskuma galvenais mērķis ir saglabāt valodu, tad es par to.

Šodien LV valstiskums ir materializēta forma ierēdņu, citu budžetnieku un tiem pietuvināto labklājībai uz pārējo vēl neizbraukušo pilsoņu fona. Un tu gribi, lai es iestātos par šo kroplīgo formējumu, no kura tautieši aizmukuši simtos tūkstošos? Man galvenais ir mana valoda, nevis tava ierēdnieciski savtīgā valstele.
Publicēts: 04.03.17 23:55
 citēt
Paliekam katrs pie sava, man Latvija ir valsts, Tev valstele un kroplīgs formējums. Nu protams, ka Tu par to neiestāsies.
Publicēts: 05.03.17 00:10
 citēt
Es iestājos par manu dzimto valodu un to teritoriālo pārvaldes formu, kas ļauj šai valodai vismaz kādu laiku palikt lietošanā.Skaidrs, ka tas nebūs mūžīgi un valodai ir lemts izzust šā vai tā, bet nu, kamēr vien var, es būšu par latviešu valodas saglabāšanu. Gunār, varbūt tu nezini, bet tad kad šeit nebija latviešu valstiskuma, tad latvieši vairojās uz nebēdu, bet tagad, kad tas valstiskums ir, tad mūk no tā prom arī uz nebēdu.
Publicēts: 05.03.17 00:12
 citēt
Parazīti jau ir visur piezīdušies, gan lokālos mērogos gan globālos. Bet nesteigsimies šo parazītu dēļ uzreiz norakstīt visu valsti, tāpat kā zarnu vai galvas matu parazītu dēļ mēs taču nenorakstām uzreiz visu organismu. Nē mēs to ārstējam. Ja tu vieglu roku novērsies no savas zemes, tautas valstiskuma, kad samilzt problēmas, tad iespējams arī tikpat viegli pametīsi sev tuvus cilvēkus kad tiem piemetīsies kāda liga.
Publicēts: 05.03.17 00:20
 citēt
kārlīt - es no savas zemes un dzimtenes nenovēršos - es novēršos no tiem, kuri šo manu zemi ir pārvērtuši par birokrātijas paradīzi, kur ierēdņi ir it kā valsts balsts un nesošās konstrukcijas, kur uz 1 strādājošo ir 3 strādājošā augļu tērētāji.
Publicēts: 05.03.17 00:42
 citēt
z_z:kārlīt - es no savas zemes un dzimtenes nenovēršos - es novēršos no tiem, kuri šo manu zemi ir pārvērtuši par birokrātijas paradīzi, kur ierēdņi ir it kā valsts balsts un nesošās konstrukcijas, kur uz 1 strādājošo ir 3 strādājošā augļu tērētāji.

Tad tos arī apsaukā, nevis Latviju. :anger:
Publicēts: 05.03.17 00:45
 citēt
Ja jau esi cīnītājs, kāpēc necīnies pret šo krievijas vai latvijas krievu propagandu pat inboksā?
www.fotoblog.lv...
Publicēts: 05.03.17 00:52 labots
 citēt
GunarsII:
z_z:kārlīt - es no savas zemes un dzimtenes nenovēršos - es novēršos no tiem, kuri šo manu zemi ir pārvērtuši par birokrātijas paradīzi, kur ierēdņi ir it kā valsts balsts un nesošās konstrukcijas, kur uz 1 strādājošo ir 3 strādājošā augļu tērētāji.

Tad tos arī apsaukā, nevis Latviju. :anger:

Varbūt neticēsi, bet Latvijas valsts man saistās nevis ar svētkiem, priekiem, kaimiņiem, radiem, draugiem, klasesbiedriem, mammu, tēti, bērniem, bet gan ar nodokļu inspekciju (tagad ieņēmumu dienestu), vides inspekciju, policiju, prokuratūru, tiesu, un citām represiju iestādēm.
Publicēts: 05.03.17 00:53
 citēt
Pie tam pērkamu tiesu, pērkamu policiju un pērkamu prokuratūru.
Publicēts: 05.03.17 01:02 labots
 citēt
Gunār - iepazīstini mani ar LV tiesnesi vai prokuroru, kurš vienmēr ir lēmis neiespaidots vai nestimulēts - tikai pēc savas pārliecības un likuma burta. Es neapgalvoju, ka tādu nav, viss kas ir iespējams, bet nu mana pieredze no piedalīšanās tiesu procesos (civillietās gan tikai) liecina, ka tādus atrast nebūs viegli.
Publicēts: 05.03.17 08:03
 citēt
Kādi pierādījumi, kādas sarunas!? Tie, kas Latviju sauc par valsteli un kroplīgu veidojumu ir tās ienaidnieki, līdz ar to arī manējie. Un šis teikums "jo tu pats gūsti materiālus labumus no šīs valsts eiropas naudas veidolā, kurai klāt tiek pārsvarā tikai pa blatu." ir pierādījums Taviem apmelojumiem, jo es pats esmu saņēmis ES finansējumu un zinu, kā tas notiek. No manas puses šis bija pēdējais teikums mūsu dialogā.
Publicēts: 05.03.17 09:34
 citēt
Valdība, deputāti, tiesneši un citi ierēdņi neierodās no marsa, tie nāk no mūsu vidus ...... . varbūt pie vainas ieilgušais 1980-90 gadu prihvatizācijas sindroms, kas ir tiešs padomju psiholoģijas produkts, tāpat kā sistēma - tu man, es tev, jeb visu var sarunāt, ja ir nauda...
viss sākās katra indivīda galvā, darba vietā, firmā. Daudzi , ja vien būs iespēja , izmantos sava, kaut necilā darbeļa iespējas, lai kaut ko paķertu sev, izmantotu citas priekšrocības. Tas turpinās kāpjot gan pa ekonomiskās , gan politiskās karjeras kāpnēm, tikai citā līmenī un apjomos. Ja padomju laikos, to varēja vēl saprast, cilvēks nejuta piederību valstij, jo tā bija sveša vara, visapkārt zaga, visos līmeņos, un plašos apmēros, tad tagad sistēma ir drusku savādāka, un būtu loģiski, ja arī attieksme mainītos, bet nekā .... Tiek bīdītas shēmas kā apiet nodokļus, kā izvazāt eiropas naudu, ka nopludināt naudu no lieliem objektiem, projektiem utt utt ...
Latvija ir maza valsts, tā vietā lai būtu 1-3 spēcīgas partijas, jo mērķis mums globāli ņemot, viens, ir n-tās partijas, aiz kurām stāv naudīgi cilvēciņi, kuri deķi velk katrs uz savu pusi, domājot par savām vai grupas interesēm, ignorējot valsts vajadzības kopumā. saeimā tas izpaužās strīdos par " vēlētāju interesēm " , dīvainās darbībās, un dīvainu lēmumu pieņemšanā.
Par šito varētu rakstīt gari un plaši, tas uz sitiena neko nemainīs, bet es ticu, ka, ja mums pietiks laiks, visu sakārtosim, esmu optimists, ceru, ka veselais saprāts nostrādās , kaut pasaulē pēdējā laikā vērojamas pretējas tendences ....
Publicēts: 05.03.17 10:05
 citēt
negatīv - es pārāk nevainotu tās padomju domāšanas stila paliekas. varbūt būtiskāks ir 700 gadus ilgais kalpošanas vāciešiem periods un tā iespaids? kalpi vienkārši nav gatavi būt par saimniekiem?
drīz būs pašvaldību vēlēšanas. nerunāsim par perifēriju, jo tā turpmāk būs aizvien mazsvarīgāka, bet rīgā vēlēšanu iznākums ar vislielāko varbūtību ir zināms jau šodien - būs tie paši, kuri pašlaik. latviešu sīkpartijiņas nespēj savā starpā sadalīt iespējamos krēslus, kas solītu laimi un koruptīvos ienākumus. pašu rīdzinieku viedoklis un vēlmes nevienu sīkpartiju neinteresē. tās šodien nespēj pat novienoties savā starpā un uztaisīt vienu kopīgu sarakstu, kas vismaz mēģinātu atgriezt rīgu latviskā vidē.
Publicēts: 05.03.17 10:34
 citēt
mani te gunārs biedē ar ignoru no viņa puses. gunār, man pret tevi ir cieņa - par to, ka saglabā iluzijas par skaistu un godīgu esību šajā korumpēti ierēdnieciskajā valstelē. mēs abi, tāpat kā tikai viens miljons citu pagaidām vēl no šejienes neaizmukušo latviešu valodā runājošo, esam kaimiņi. kaimiņiem ir jāsadzīvo, neatkarīgi no katra sliktajiem ieradumiem vai politiskajiem sapnīšiem. neskumsti, tavus sapnīšus aizsargā nato :)
Publicēts: 05.03.17 10:48
 citēt
ja reāli, tad nekādas citas alternatīvas patreizējai situācijai nemaz nav - krievijas paspērnē atgriezties arī negribas, lai gan no ekonomiskās puses tas varbūt pat būtu izdevīgāk. vienlaikus tas liberastisms un genderisms, ko propagandē un cenšas šeit ieviest rinkevičš, streips & co, tas nav priekš manis. attieksme pret ģimeni, bērniem, vecākiem un mīļo tomēr ir svarīgāka par attieksmi pret pederastisku valstiskumu. tā nu mēs te eksistējam un eksistēsim - kompromisā starp esošo un vēlamo:)
Publicēts: 05.03.17 11:32 labots
 citēt
paturpināšu šo manu fotoforumā neiederīgo politinformāciju :) mūsu liberastiskie mediji pirms un pēc trampa nākšanas amatā viņu sunīja visos iespējamos veidos...
aunu bars, kurš sevi dēvē par tautu, arī piebalsoja - tramps sliktais puisis, kurš ir krievu aģents un visu ierasto kārtību pasaulē sabojās...
pāris mēnešu laikā tramps pieņēma tos lēmumus, kādus solīja pirmsvēlēšanu aģitācijā... nosauciet kaut vienu no šiem lēmumiem, kura pretinieks būtu jūs konkrēti - pret nenormālu migrāciju, pret ārvalstu kapitāla ietekmi, par darba vietām saviem pilsoņiem u.c.
Publicēts: 05.03.17 11:34
 citēt
z_z krievijas trollis?!? Nu ļoti pavelk uz delfu un apollo čata leksiku.
Nav Tev tiesības Latviju apsaukāt, pat ja esi dzimis neveiksminieks.
Publicēts: 05.03.17 11:46
 citēt
willy - ļoti gribas visus, kuri iebilst pret patreizējo korumpēto valsteli, saukt par kremļa troļļiem? kad uz šo valsteli sāks atgriezties atpakaļ no tās aizmukušie simti tūkstoši latvieši un jauni vairs nemuks prom, tad ne tikai es, arī citi mainīs retoriku. un man ir tiesības vērtēt to vidi, kurā es pašlaik esmu. ja tu un gunārs uzskatiet, ka man šo tiesību nav, tad jūs esiet totalitārisma piekritēji.
Publicēts: 05.03.17 12:06
 citēt
z_z: un man ir tiesības vērtēt to vidi..

Tu taču saproti, ka visiem ir pajāt ko, tāds sabiedrības atkritums būdams, uzskati? :D Tev ir viens ceļš - ārā :big_smile:
Publicēts: 05.03.17 12:10
 citēt
labākais, ko willy un gunars varētu izdarīt savu uzskatu ieviešanai, ir aizliegt to propagandu no kremļa puses, kas ir 9/10 lv redzamajos tv kanālos un arī desmitos lv populārākajos neta portālos, piem. inbokss, delfi u.t.t. bet tanī jau laikam spēciņa nav. kontropropagandas, ka šeit tomēr dzīve ir labāka, arī nav. un jūs brīnieties, ka aizvien vairāk LV pilsoņu sāk kritiski vērtēt situāciju, kurā patreiz atrodas?
Publicēts: 05.03.17 12:11 labots
 citēt
Maris:
z_z: un man ir tiesības vērtēt to vidi..

Tu taču saproti, ka visiem ir pajāt ko, tāds sabiedrības atkritums būdams, uzskati? :D Tev ir viens ceļš - ārā :big_smile:

ne tu būsi tas, kura vērtējumos ieklausos - arī fotolietās :anger:
Publicēts: 05.03.17 12:27
 citēt
<ne tu būsi tas, kurš vērtēs mani>
Jau novērtēja!
Ja ar savu darbu nespēj nopelnīt sev labklājību, nevienam neesi interesants un vajadzīgs, un nav Tev laba vīna pudeles pie pusdienām, tad izkliedz savu sāpi!
Ne šeit FOTOBLOGĀ, bet kaut kur lauku ķemertiņā bez durvīm...
Publicēts: 05.03.17 12:39
 citēt
wily2:<ne tu būsi tas, kurš vērtēs mani>
Jau novērtēja!
Ja ar savu darbu nespēj nopelnīt sev labklājību, nevienam neesi interesants un vajadzīgs, un nav Tev laba vīna pudeles pie pusdienām, tad izkliedz savu sāpi!
Ne šeit FOTOBLOGĀ, bet kaut kur lauku ķemertiņā bez durvīm...

Nu ne tev arī spriest, kas man ir un kā nav. Kaut kas ir, bet ne jau pateicoties šai valstelei, bet drīzāk par spīti tai un visām tās korumpēti-represīvajām iestādēm. Ir kaut kas arī citās zemītēs un zinu, ka paradīzes šai saulē nav nekur.
fotoblogs man ir mīļš tāpēc, ka šeit ir reāla lv publika, pārsvarā sakarīgi cilvēki, tas, ka reizēm vajag pakašķēties - tas pieder pie lietas un visticamāk ka piesaista lielu daļu pasažieru. Nu lūdzu, lūdzu, neizmetiet mani ārā, es vairāk tā nedarīšu - es darīšu citādāk.
Publicēts: 05.03.17 12:44
 citēt
Nu bet ko darīt, ja cilvēkam ir TĀ-Ā-ĀDA SĀPE? Vārdu "valstele" uzrakstīja až 5 reizes, man nav skaidrs arī tas, kā valsts politiku ietekmē Streipa vai Rinkeviča apakšdeķa privātā dzīve.
Publicēts: 05.03.17 12:57 labots
 citēt
Schneider:Nu bet ko darīt, ja cilvēkam ir TĀ-Ā-ĀDA SĀPE? Vārdu "valstele" uzrakstīja až 5 reizes, man nav skaidrs arī tas, kā valsts politiku ietekmē Streipa vai Rinkeviča apakšdeķa privātā dzīve.

ļoti ietekmē - pirmkārt ārpolitikā, kur visi zina, ka lv ir kaku stūmēji pie varas, otrkārt iekšpolitikā un sabiedrībā, kur tiek dots signāls, ka normāli ir nedzīvot ģimenēs, bet kaut kādās genderisma attiecībās.. schneider - tu to atbalsti?
Publicēts: 05.03.17 13:09
 citēt
Drausmas. Šis bija viens no retajiem forumiem, kurus šī sērga nebija skārusi. Klau, z_z, ja Tev baigi gribas domubiedrus "viss ir slikti" gaudojienā, es Tev varu parādīt ceļu uz vienu forumu, kur ne mazāk kā divi tādi paši sludinātāji jau ir priekšā, ir domubiedri, noliedzēji. Varēsi izpausties.
Publicēts: 05.03.17 13:11
 citēt
Vispareizākais tādus troļļotājus "z_z" ir vienkārši ignorēt, tad viņu runas plūdi dabiskā veidā apsīkst. Nebarojiet trolli, kolēģi!
Publicēts: 05.03.17 13:16
 citēt
Ārpolitikā līdz spuldzītei tas ir Rietumiem dēļ Vācijas ārlietu ministra un tāpat Austrumos, kur pie varas ir mazu zēnu vēderu bučotājs.
Man uz viņu fizioloģijas īpatnībām ir uššķaudīt, ja tu to uztver par vērā ņemamu signālu, tad tā ir tava nelaime.

Noteikti neatbalstu, bet dēļ atsevišķu indivīdu orientācijas nicināt visu valsti ir cūcīgi. Piekrītu wily2, ka tu esi pelnījis līdzjūtību.
Publicēts: 05.03.17 13:26 labots
 citēt
Aivija:Drausmas. Šis bija viens no retajiem forumiem, kurus šī sērga nebija skārusi. Klau, z_z, ja Tev baigi gribas domubiedrus "viss ir slikti" gaudojienā, es Tev varu parādīt ceļu uz vienu forumu, kur ne mazāk kā divi tādi paši sludinātāji jau ir priekšā, ir domubiedri, noliedzēji. Varēsi izpausties.

parādi :)
nē. nu vispār jau es varu arī aiztīties...
bet- paskaties pēdējā gada tēmas - lielākā daļa novienādojas uz iesēcēju jautājumiem, kuriem seko mara ieteikums lasīt manuāli... tesmeņa, priores un citu šīs personas niku murgojumi..

cik atceros, tad pēdējo gadu apspriestākā tēmas bija nevis par foto, bet par kvaa kvaa un viņa trolllismu

un es negaudoju, ka slikti ir viss, es gaudoju par šito valsteli, kura nav priekš tās pilsoņiem, bet priekš tās ierēdņiem. ja esi ierēdnis vai silei pietuvinātais, tad lv ir īstā, kur baroties uz pārējo rēķina :)

bet vispār - vienalga, slēdziet ārā
ja spējiet:)

un vēl priekš aivija - kurš tevi spiež līst šajās tēmās? tu ko?- neredzēji pēc nosaukuma, ka tas nebūs par iso vai kadrēšanu? padomdevēja te atradusies:)
Publicēts: 05.03.17 13:39 labots
 citēt
Kvā pazuda, bet tukša vieta nepaliek.
Garlaicīgs kļūsti, "valstele" jau sesto reizi, vai nu fantāzija nabadzīga, galīgs izmisums vai pillā esi. Un vēl joga ar citām šizoterikām sāk aizmirsties, vari pacelt augšā kādu veco tematu.

Jā, eju prom, par ISO un asumu te nekas nav, vari gaudot pret debesīm viens pats.
Vai gāgināt un blēt, tas nav svarīgi.
Publicēts: 05.03.17 13:43
 citēt
Aitu cirpšana

Pamata ganāmpulka aitas (aitu mātes, teķus) cērp vienu reizi gadā, divas reizes gadā, vai trīs reizes divu gadu laikā. Divas reizes cērpot, aitu ganāmpulku cērp pavasarī un rudenī. Jērus pirmo reizi cērp apmēram 6 mēnešu vecumā (jēra vilnas produkcija ir apmēram 1,3 līdz 1.5 kg), kas iekrīt maijā, jūnijā, jūlijā.
No aitu veselības viedokļa labākā ir aitu divu reižu cirpšana. Bet tā kā šobrīd vilnas realizēšanas ieņēmumi ir zemi, tad dod priekšroku aitu vienas reizes cirpšanai.
Publicēts: 05.03.17 13:59 labots
 citēt
fantāzija tiešām nabadzīga, pareizāk teikt, ka tās nav vispā
Schneider:Kvā pazuda, bet tukša vieta nepaliek.
garlaicīgs kļūsti, "valstele" jau sesto reizi, vai nu fantāzija nabadzīga, galīgs izmisums vai pillā esi. Un vēl joga ar citām šizoterikām sāk aizmirsties, vari pacelt augšā kādu veco tematu.

izmisuma nav, jo materiāli dzīvīte patreiz tiešām daļai ir daudz labāka, kā krievu laikos... daudziem gan tomēr sliktāka... pats neesmu materiāli atkarīgs no šīs valsts labvēlības... šī neatkarība dod man iespēju skatīties uz lietām vairāk vai mazāk objektīvi un es redzu, ka mūsu valsts pilsoņi pēc materiālā stāvokļa ir sadalīti vēl vairāk, kā agrāk lozungā par atšķirīgajām pasaulēm kapitālismā priekš buržujiem un proletariāta. krievijā patreiz gan šī atšķirība ir vēl lielāka. un te jautājums - uz ko ejam, kādi ir cilvēces eksistēšanas pamatprincipi? ja tie ir naudas varas iespējas likumu pieņemšanā, tad lv ir īstā vieta šo principu dzīvei. Ja galvenais princips ir tas, kurš uzrakstīts uz mk sēžu zāles sienas "viens likums un taisnība visiem", tad neticiet tam - nav mums viens likums vienāds priekš visiem.
Publicēts: 05.03.17 14:09
 citēt
Latvijas Aitu audzētāju asociācija jau sen izstrādājusi projektu «Miljons aitu». Izrādās, ka uz ES gadā importē 260 tūkst. tonnu jēru gaļas par cenām, kas arī mūsu zemniekiem būtu izdevīgas. Ja ES iedzīvotāji pēkšņi nezaudē ēstgribu, tad no Latvijas pie viņiem varētu aizceļot 20 tūkst. tonnu gaļas. Lai to saražotu, jābūt 770 tūkst aitu ganāmpulkam. Tā kā jēru gaļa droši vien iegaršosies ne tikai mūsu zemē dzīvojošajiem musulmaņiem, bet arī mums, tad, lai pietiktu citiem un pašiem, jātur miljons aitu!

Ja Latvijas zāli plūktu miljons aitu, tās gadā dotu preču produkciju par 50–60 milj. Ls, tur darba pietiktu 7500 aitkopjiem, dzīves jēga būtu 3–5 tūkstošiem specializētu aitkopju saimniecībām ar 80–120 ha zemes katrai. Aitu ganībām varētu rekultivēt 400 tūkstošus hektāru zemes, turklāt tā varētu jēdzīgi izmantot agrāk zemes ielabošanā ieguldītos ap 60 milj. latu. Miljons aitu diendienā aprūpētu mozaīkveida ainavu 4000 km2 platībā, rastos jaunas darba vietas aitu gaļas, vilnas un ādu pārstrādē, amatniecībā un šo preču tirdzniecībā Latvijā. Salīdziniet šo megaprojektu ar trakajiem celulozes ražošanas plāniem… Apjomi līdzīgi, bet ietekme uz vidi? Lūk, slavas dziesma aitām, jēriem, teķiem un auniem! Kurš no mums to nesaprot? – Aitasgalva?!

citāts, no interneta dzīlēm
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Reklāma

fotonoma.lv

Forum saīsnes: