forum.gif

Aunu bars, jeibogu!
Jauns tematsAtbildēt fotoblog.lv forums / notikumi / Aunu bars, jeibogu!
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >
IerakstsAutors
Publicēts: 05.03.17 14:12
 citēt
Par cirpšanu runājot:
Cirpt pašam savas aitas vai aicināt profesionāli tas ir jautājums, kurš ienāk aitkopja mājā līdz ar pirmo aitu.
Aitu cirpšanas dzirkles pieejams plašā klāstā. Kuru no tām izvēlēties?
Profesionāļa (cirpēja) viedoklis ir šāds.
Dažām aitā pirkt dzirkli – parēķiniet, kad tas sāks Jums atmaksāties. Piektajā, sestajā gadā? Ja ir daudz aitu, tad visticamāk jums vajadzēs algot arī cirpēju, jo cirpšana prasa laiku, spēcīgus muskuļus un iemaņas. Vai ietaupīsiet? Rēķiniet paši. Ar dzirklēm, kuras maksā līdz 500 eiro, jums aitas izdosies nocirpt tikai tad, ja tās cērpat vismaz divas reizes gadā, jo šo mašīnīšu jauda ir niecīga. Tās ir neērtas turot rokās un manevrējot ar to.Pie tam cirpšanas asmeņi būs bieži jāasina, kas mājas apstākļos ir nereāli. Jāpērk profesionāla asināšanas ierīce, vai asināšana jāuztic profesionāļiem.
Ja nu jūs esat sadūšojies darboties ar savu aitu cirpšanu, tad dzirkli pērciet profesionālu. Lai arī tās cena būs 700 eiro un vairāk, bet tās kalpos jums bez niķiem. :face-smile:
Publicēts: 05.03.17 14:21
 citēt
Latvijā tradicionāli audzētas ir atsevišķas aitu šķirnes – Latvijas tumšgalves, Vācijas vietējā merino, Vācijas melngalves, Oksfordaunas un Romanovas aitas. Pēdējos gados ir arī uzsākta gaļas šķirņu aitu, piemēram, tekselas, sufolkas, dorperu audzēšana. Atkarībā no ražošanas virziena un saimnieciski derīgajām īpašībām, aitas iedalās smalkvilnas, pussmalkvilnas, pusrupjvilnas un rupjvilnas aitu grupās.
Publicēts: 05.03.17 14:23
 citēt
Man baigi patika viens Ginesa pasaules rekords, redzēju ierakstu - vīriešu uzvalka šūšanā.
Rekords ir 1 stunda. Nekā sevišķa, vai ne? Kamēr nepasaka, ka laika atskaite sākas no AITAS CIRPŠANAS! Uzstādīja kāda Austrālijas rūpnīcas komanda, kopā ap 15 cilvēku blice.:face-smile:
Publicēts: 05.03.17 14:42
 citēt
Jaunmodīgajām aitām pluss ir tas, ka gaļa nav sezonas prece, bet mīnuss - nav raksturīgās piegaršas. Citi teiks, ka tieši tā atbaida, bet es nerunāju par septiņu pienu vecām aitām, man jaunajās šķirnēs pavasara jēra garšas pietrūkst.
Publicēts: 05.03.17 14:53
 citēt
Smalkumus nezinu. Esmu vairākkārt laivošanas braucienos baudījis apbrīnojamo gruzīnu viesmīlību. Reku ganās neiztrūkstošais cienasts.
Publicēts: 05.03.17 14:54
 citēt
un vēl - es šo veidojumu lv saukšu par kroplīgu valsteli tik ilgi, kamēr no šejienes latvieši muks uz citurieni pasaulē. šobrīd aizmukušo cipari procentuāli pret palikušajiem (laukos) ir katastrofāli. reālajā mēs šobrīd esam albānijas līmenī, no kurienes pamazām mūk jau vairākus gadu desmitus. ļoti gribētos, lai šie aizmukušie atgrieztos atpakaļ ar devīzi, ka lv dzīvot ir labi. diemžēl tā nenotiek un ne vienmēr iemesls meklējams naudā vai algās.
Publicēts: 05.03.17 15:00
 citēt
z_z:un vēl - es šo veidojumu lv saukšu...

Kā tad Tu mīļais vari ko pasaukt? :) Tu taču (atšķirībā no manis un lielas daļas citiem) esi anonīms neta troļļuks - lupata bez dūšas :) Nekāda saukšana tā nesanāk. :) Pats taču lieliski zini.
Publicēts: 05.03.17 15:02
 citēt
Kāpēc netīri UK klozetus? Par stulbu, lai aizbrauktu vai par slinku, ka tā jāmocās vietējā Albānijā? :D
Publicēts: 05.03.17 15:09
 citēt
klausiesm gudrunieci;n
Maris:

Kā tad Tu mīļais vari ko pasaukt? :) Tu taču (atšķirībā no manis un lielas daļas citiem) esi anonīms neta troļļuks - lupata bez dūšas :) Nekāda saukšana tā nesanāk. :) Pats taču lieliski zini.

klausies, gudrinieciņ - tu domā , ka tik daudz laika kaut vai pēdējās 2 dienās šim forumam ir veltījis kaut kāds trollis? jā, es nenosaucu savu personas kodu, bet esmu reāls lv pilsonis un mana dzimtene ir vidzemē. Tev vajag manu pasi redzēt? Kas tu tāds esi, lai prasītu manas privātās dzīves datus? Paskaties manās reportāžās - gribi teikt, ka tās kāds marsietis bildēja?
Publicēts: 05.03.17 15:12
 citēt
Bet Karpatu kalniešiem ir populārs aitas siers, to vienmēr vedu no Tatriem. Visu cieņu Jāņu siera ražotājiem, bet ar alu man tomēr labāk patīk pikantais Karpatu oštiepok. Šovasar būs jānoskaidro, vai arī čehi Sudetos tādu taisa.
Publicēts: 05.03.17 15:26
 citēt
vidusāzijā arī var dabūt aitas piena sieru. baltas apaļas cietas sāļas bumbiņas, ap 2 cm diametrā. ilgi glabājās, nebojājās
Publicēts: 05.03.17 15:26
 citēt
Maris:

paturpināšu - un kas tu pats esi, ka uzdrīksties apšaubīt manu personālo identitāti? palasi fotobloga noteikumus - tur nekur nav rakstīts, ka pasažieriem jāiesniedz CV ar 3x4 feisa bildīti... ja jau esi tik prasīgs, tad kāpēc pašam profilā ir kaut kāds pergaments? vēl schneieram par pelēku kaķi piekasies.
Publicēts: 05.03.17 15:31
 citēt
z–z: jā, es nenosaucu savu personas kodu, bet esmu reāls lv pilsonis....

Tu nespēj aptvert kas ir anonīms? :)

Es esmu parasts onkulītis Māris Grīnbergs un webā, kurš ierakstīts profilā, var dabūt visus datus - Tu esi lupata kas apķēza savu valsti, un kā pats lepni klārē dzimteni anonīmi.

Viss vienkārši.

Piedod, bet taču nedomā, ka kādam būtu interese skatīt ko tāds, kad un cik ir postējis?
Publicēts: 05.03.17 15:38 labots
 citēt
Maris:
z–z: jā, es nenosaucu savu personas kodu, bet esmu reāls lv pilsonis....

Tu nespēj aptvert kas ir anonīms? :)

Es esmu parasts onkulītis Māris Grīnbergs un webā, kurš ierakstīts profilā, var dabūt visus datus - Tu esi lupata kas apķēza savu valsti, un kā pats lepni klārē dzimteni anonīmi.

Viss vienkārši.

Piedod, bet taču nedomā, ka kādam būtu interese skatīt ko tāds, kad un cik ir postējis?

es nenolaidīšos tik zemu, lai kādu par lupatu sauktu... un man pie d kā tevi sauc un kā sevi pozicionē - par onkulīti vai par tantīti
Publicēts: 05.03.17 15:41
 citēt
Vidusāzija tālu, pie tam tur musļi pašu var nokaut aitas vietā. Man pietiek ar Poliju/Čehiju/Slovākiju.
Publicēts: 05.03.17 15:46
 citēt
z_z: es nenolaidīšos tik zemu

Vai, tad ir arī zemāka stadija vēl par anonīmu dzimtenes apķēzīšanu? :D :D :D Tu vari tikai kāpt - krist pagrūti.
Publicēts: 05.03.17 15:56 labots
 citēt
un vēl - šis disputs sākās ar to, ka gunāram nepatika termins sīkvalstele...
Publicēts: 05.03.17 16:00
 citēt
Maris:
z_z: es nenolaidīšos tik zemu

Vai, tad ir arī zemāka stadija vēl par anonīmu dzimtenes apķēzīšanu? :D :D :D Tu vari tikai kāpt - krist pagrūti.

varbūt, jūs, nejaunais cilvēk, nesapratāt - es nevienā vārdā neesmu apķēzījis savu dzimteni - esmu nosaucis manā dzimtenē patreiz valdošo varu savā interpritācija un ne vairāk... bet jums es ietektu domāt, pirms kaut ko rakstiet.
Publicēts: 05.03.17 16:14
 citēt
Vai nav vienalga par kādām tēmām ir anonīmas žēlabas? :D
Publicēts: 05.03.17 16:17 labots
 citēt
dzimtene ir viens, valsts ir kas cits. es piedzimu savā dzimtenē, bet ne tanī valstī, kas te ir patreiz. tad bija viena savienība, bet patreiz ir cita savienība. kurš var izzīlēt, kurā valstī un kurā savienībā es nomiršu? tu, gunār, vari to patekt? bet ar garantiju!
Publicēts: 05.03.17 16:18 labots
 citēt
Spriežot pēc bildēm reportāžās (tiesa gan-visnotaļ pieklājīgām), izskatās, ka tas pats ietiepīgais auns (bij. zoss) kārtējo reiz kažoku pārmetis...
Nav miera cilvēkam...:face-wink:
Publicēts: 05.03.17 16:21 labots
 citēt
priekš
Maris:Vai nav vienalga par kādām tēmām ir anonīmas žēlabas? :D
priekš manis tu esi tikpat nezināms, kā es priekš tevis. Abi mēs esam zināmi kaut kādā noslēgtā ļauzu grupā. Tu domā, ka tevi zinošā ļaužu grupa ir lielāka par mani zinošo ļaužu grupu? Varbūt tu maldies?
Publicēts: 05.03.17 16:28
 citēt
Friidis:Spriežot pēc bildēm reportāžās (tiesa gan-visnotaļ pieklājīgām), izskatās, ka tas pats ietiepīgais auns (bij. zoss) kārtējo reiz kažoku pārmetis...
Nav miera cilvēkam...:face-wink:

nav miera, friidi, nav :)
fotoblogs priekš manis ir kaut kas vairāk, kā twitters priekš trampa:)
un kažokus es nemētāju :)
Publicēts: 05.03.17 16:47
 citēt
z_z:
nav miera, friidi, nav :)
fotoblogs priekš manis ir kaut kas vairāk, kā twitters priekš trampa:)
un kažokus es nemētāju :)

Nu jā- zosīm takš bija spalva jāmet, ne kažoks...:face-grin:
Ja tik dikti tā vara nepatīk, būtu gājis kauč protestēt kopā ar Haralda anti-personāžiem, nevis burkšķējis pa fotoblogu...:face-wink:
(man arī nepatīk, bet neredzu jēgu bojāt garīgo un pa tukšo vārīties. Tāpat- vienīgis, ko varam izdarīt- reizi četros gados mēģināt pareizi balsot. Bet no tā arī jēgas nav daudz.
Atliek vienīgi uzražot elles mašīnu un kaučko uzlaist gaisā- bet to es kā likumpaklausīgs pilsonis nevaru atļauties...:face-grin:
Publicēts: 05.03.17 17:00
 citēt
projekts ar miljons aitām ir iedvesmojošs. Jāsaliek lauku radošie spēki kopā.
Publicēts: 05.03.17 17:14
 citēt
Tauta, lieciet tak mierā to kretīnu z_z. Viņam to tikai vajag, lai Jūs atbildētu. Tā ir troļļu būtība.
Publicēts: 05.03.17 17:19
 citēt
Schneider:Bet Karpatu kalniešiem ir populārs aitas siers, to vienmēr vedu no Tatriem. Visu cieņu Jāņu siera ražotājiem, bet ar alu man tomēr labāk patīk pikantais Karpatu oštiepok. Šovasar būs jānoskaidro, vai arī čehi Sudetos tādu taisa.

Aitas sieru ēst nav gadījies, bet savlaik Ogrē viens dikti feins oncītis tirgoja kazas sieru, šķiet arī uzvārds viņam bija Kaziņš. Jāprasa būtu Lunim, varbūt ko zina par viņu.
Publicēts: 05.03.17 17:22
 citēt
Kādreiz Austrālijā, vislabāko nodomu vadīti, ieceļotāji ieveda trušus. Kas no tā sanāca, var palasīt
wol.jw.org...
Cerams, ka aitām būs žogi un pietiekošā daudzumā asi naži populācijas ierobežošanai.
Sen senos laikos VEFam bija doma sīksērijā izlaist elektriskos govju ganus, kurus varētu lietot arī aitu bariem.
Pilnīgi izgāzusies ideja!
Aparāts sen jau pārkāpa visas drošības normas, bet aitai nekas.
Vilna ir viens labs izolators.
Publicēts: 05.03.17 17:40
 citēt
Par nažiem te bija viena karsta diskusija, laikam gadžetos, tā ka šajā ziņā viss OK, asinskāri esam pietiekami.
Publicēts: 05.03.17 17:47
 citēt
Vegāni ir sulaskāri, tie arī savu zaļbarību diezin vai dabū gatavu bez naža.
Ja Selenia vēlas nogaršot aitas sieru, varēšu atvest kādu osčipku, tie ir sāļi un kūpināti, glabājas ilgi.
Publicēts: 05.03.17 17:50
 citēt
Schneider:Vegāni ir sulaskāri, tie arī savu zaļbarību diezin vai dabū gatavu bez naža.
Ja Selenia vēlas nogaršot aitas sieru, varēšu atvest kādu osčipku, tie ir sāļi un kūpināti, glabājas ilgi.

Tu saki? No kāda gabaliņa neatteikšos, ja vien iespējams.
Publicēts: 05.03.17 17:53
 citēt
Agrāk arī tepat laukos no govs piena gatavoja tādu dikti feinu sieru. Vispirms uztaisa biezpienu, tad marles maisiņā, labi nospiež zem preses un liek kaltēšanai. Jo cietāku grib, jo ilgāk jākaltē. Kad gatavs, ierīvē ar sāli vai garšvielām. Diemžēl mūsdienās nekur vairāk tādu dabūt neizdodās. Tagad Džiugas siers drusku līdzīgs.
Publicēts: 05.03.17 17:57
 citēt
Man arī tā pati nelaime - gribas parastu biezpiena sālīto sieru, bet visi taisa tik tos, kuri nav kaltējami. Pāris reizes, kad bija savākušās un vienlaicīgi saskābušas pāris trīslitru burkas piena, sieva tādu sasēja, man tie bija veseli svētki ar nostalžī pēc saulainās bērnības. :face-grin:
Publicēts: 05.03.17 18:02
 citēt
No tālās bērnības atmiņā palicis "Zaļais siers" (ja pareizi atceros). Bija tāds gana ciets, 100 gr koniskas glāzītes formā, ar diezgan asu garšu. Lietošanai vajadzēja rīvēt uz maizes.
Diez vai tagad tāds arī nopērkams- labprāt pagaršotu?
Publicēts: 05.03.17 18:06 labots
 citēt
Tagad ir kaukāds beramais ar sierāboliņu, uz rupmaizes ar sviestu ļoti garšīgs, ražo, liekas, Kazdanga.
Šis te: www.sierarazotne.lv...
Publicēts: 05.03.17 18:24
 citēt
Nu jā- toreiz tas bija nedārgs ikdienas produkts.
Tagad gan cenu uzskrūvējuši (cik atradu)- 4, 70 Eur par 90 gramu bundulīti! :anger:

zalazeme.eu...
Publicēts: 05.03.17 18:29
 citēt
Toreiz gaļa bija deficīts, ceturtdienās ēdnīcās рыбный день, gribēji tu to vai nē, tagad pilni veikali ar visu iespējamo veidu gaļām un desām, bet, ja gribi uzzināt, kur paliek nauda, pamēģini nopirkt sieru un zivis. :face-grin:
Un atcerējos, bija tāds, tagad sen aizmirsts, jēdziens - корейка.
Publicēts: 05.03.17 19:03 labots
 citēt
Schneider:

ja gribi uzzināt, kur paliek nauda, pamēģini nopirkt sieru un zivis. :face-grin:

Man dikti garšo kausētā siera desa (Dzintars). Pērku to pats, jo sieva nekādīgi nevar samierināties, ka tāds štrunts ir dārgāks par "klasisko" sieru.
Bet ko padarīsi, ja man tāds garšo vairāk? :face-wink:
Publicēts: 05.03.17 19:13 labots
 citēt
''labākā desai ir zivs''! Pērkam Dzintara zivi!

Skatos, ka pa ceļu uz Selēnītes sirdi platu soli kājo Šneiders ar gaļas gabalu rokā. Būs jāpavācas nost no ceļa.
Publicēts: 05.03.17 19:37
 citēt
Schneider:Toreiz gaļa bija deficīts, ceturtdienās ēdnīcās рыбный день, gribēji tu to vai nē, tagad pilni veikali ar visu iespējamo veidu gaļām un desām, bet, ja gribi uzzināt, kur paliek nauda, pamēģini nopirkt sieru un zivis. :face-grin:
Un atcerējos, bija tāds, tagad sen aizmirsts, jēdziens - корейка.

A es anekdoti atcerējos.
Veikalā ienāk pircējs: "Vai jums, lūdzu, gaļas nav?"
-"Jūs esat mazliet sajaucis, mums nav zivju. Gaļas nav tepat blakus veikalā.":face-smile:
Jauns tematsAtbildēt
    Iet uz lapu
  1. <
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. >

Mana info:

Reklāma

fotonoma.lv

Forum saīsnes:

Meklēt